Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Čaká Bitcoin veľký rast? Naznačujú to 3 dôležité ukazovatele!

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Bitcoin (BTC) z nedele na pondelok uzavrel najvyššiu týždennú sviečku v histórii a vyzerá to tak, že má v najbližších dňoch namierené k vytváraniu nových historických cenových maxím (ATH). Nasledujúce tri on-chain induktory naznačujú, že sa máme na čo tešiť.  

1. Takmer 100% investorov je v pluse

V čase, kedy sa Bitcoin obchoduje za cenu približne 65 tisíc dolárov je maximálna väčšina tých, ktorí doňho investovali v pluse – ide o takmer 100% všetkých existujúcich bitcoinových adries, na ktorých je aspoň nejaký zostatok v BTC.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Na základe behaviorálnej ekonómie sa jedna o býčie znamenie, pretože investori majú motiváciu ponechať si svoje víťazné investície. Nepotrebujú ich predávať a snažiť sa znížiť stratovú investíciu. Okrem toho sa dá indikátor použiť k zaistení kľúčových cenových hladín supportu a rezistencie podobne ako objemové profily (volume), avšak na základe on chain dát,” píše portál CyptoSlate.

Podľa dát platformy IntoTheBlock.com má Bitcoin vytvorený veľmi silný onchain support medzi cenami 61 141 USD až 63 574 USD. Na týchto úrovniach sa totiž realizovali transakcie takmer 2 miliónov BTC – všetky z nich sú v súčasnosti ziskové. Ak by tento support nevydržal, z pohľadu onchain dát by mohol byť ďalším dôležitým supportom level medzi 51 602 USD až 61 141 USD – medzi týmito cenami sa totiž realizovali aktuálne ziskové onchain transakcie takmer 4 miliónov BTC (312 tisíc adries).

2. Pravdepodobne nakupujú inštitúcie

Býčím onchain signálom je aj rastúci podiel veľkých bitcoinových transakcii, ktorý môže naznačovať, že dochádza k inštitucionálnemu nákupu Bitcoinov.

Priemerná hodnota bitcoinových transakcii za posledných 7 dní je na rekordnej úrovni 14.02 BTC (865 902 dolárov). Toto číslo je jednoduchým výpočtom hodnoty všetkých bitcoinových transakcií, ktoré sa vydelia ich počtom v danom čase. V priebehu roka 2021 sa toto číslo postupne neustále zvyšuje a v týchto dňoch parabolicky rastie.

Len pre zaujímavosť, v prvom polroku 2021 bola priemerná hodnota transakcii medzi 250 až 350 tisíc dolármi. Od júla sa táto suma takmer zdvojnásobila na rozhranie medzi 550-650 tisíc USD na transakciu. Súčasné čísla sú však historicky najvyššie.

3. Počet bitcoinov na burzách stále klesá

Ostro sledovaným indikátorom sú pohyby Bitcoinov na burzy a z nich. Aj na základe nich možno usúdiť, že Bitcoin je v býčej nálade. Pokračuje totiž trend odlivu BTC z búrz, teda rastúci nezáujem investorov v tomto okamihu predávať svoje BTC. Za posledný týždeň z búrz odišli BTC v hodnote 2,1 miliardy dolárov.

Populárny onchain analytik William Clemente v nedeľu večer upozornil, že podľa dát Glassnode sa za posledné 4 mesiace znížil počet BTC na burzách o približne 200 000 BTC, čo je pri súčasných cenách viac než 12,5 miliardy dolárov.

K odlivom z BTC treba doplniť, že pri pohľade na historický vývoj ceny zväčša platilo, že ak Bitcoiny z búrz odchádzajú, cena v nasledujúcom období začne stúpať. Naopak ak sledujeme veľké prílivy BTC na burzy, riziko poklesu ceny sa výrazne zvyšuje.

Ďalšie zaujímavé články

Čo ak sa zopakuje história? Bitcoin bude stáť $253 000 a Ethereum $22 000!

FED oznámil tapering. Ako reagovali trhy a čo to znamená pre Bitcoin?

Ethereum má za sebou prvý deflačný týždeň v histórii – udrží to?

Trh s kryptomenami sa zbláznil. Minca pomenovaná po Elonovi Muskovi spravila 3780%

Zdroje: cryptoslate.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.