Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Bitcoin bojuje o cenu 10 tisíc dolárov, Ethereum má problémy so škálovaním, tím stojací za Cardano spája sily s Hyperledger, ratingy kryptomien či záujem inštitúcii. Pozrite si tohtotýždňový prehľad TOP správ zo sveta kryptomien.

Bitcoin

Popredný analytik Bloombergu Mike McGlone skonštatoval, že ak Bitcoin nezačne v dohľadnej dobe výraznejší bullrun, bude sa musieť niečo poriadne pokaziť. Podľa jeho názoru, ktorý podložil niekoľkými silnými dôvodmi, je ideálny čas na to, aby odštartoval nový rastový cyklus. Podobne to nedávno skonštatoval aj Peter Brandt. Viac sa dočítate tu.

Cez týždeň sme sa opäť po čase pozreli na aktuálne skóre Weiss Crypto Ratingu, teda ratingu kryptomien spoločnosti Weiss Ratings, ktorá sa v úvode roka 2018 ako prvá rozhodla udeľovať hodnotenie kryptomenovým projektom. Jednotkou je naďalej Bitcoin (rating A-), no ak vás zaujímajú aj čiastkové výsledky, ktore hodnotia technológiu, adopciu, či mieru podrobnosti nájdete v tomto článku.

Nikita Zhavoronkov, ktorý je autorom mnohých textov, v ktorých sa venuje blockchain technológii a škálovateľnosti, publikoval štúdiu, na základe ktorej  sa domnieva, že do piatich rokov predbehne Bitcoin v kapitalizácii iná kryptomena, čiže Bitcoin príde o svoje vedúce postavenie. Najbližšie k tomu má Ethereum. Podrobnosti nájdete tu.

Spoluzakladateľ Blockfyre Simon Decic očakáva, že Bitcoin bude v novom bullrune atakovať cenu 150 tisíc dolárov a Ethereum nájde strop okolo ceny 9000 USD. Bitcoin by teda podľa neho mohol spraviť približne 1400 percentný rast. Top skokanmi budú aj niektoré špičkové altcoiny ako Chainlink, Tezos či VeChain, no nepredpokladá, že sa zopakuje altcoinový run  z roku 2017, kedy rástli prakticky všetky kryptomeny.

Inštitúcie majú aktuálne ohľadom Bitcoinu iný sentiment, než bežný retail. Naznačuje to článok CryptoSlate, podľa ktorého malí investori očakávajú skôr korekciu ceny, kým inštitúcie akumulujú Bitcoin, pretože veria, že môže byť hedgeom pred očakávanou infláciou. Podrobnejšie sme sa téme venovali v tomto texte.

Altcoiny

Ethereum tento týždeň viackrát predbehlo v celkových poplatkoch zaplatených za transakcie bežného lídra tejto štatistiky Bitcoin, čo naznačuje jeho problémy so škálovaním. Vyrieši to spustenie novej generácie Ethereum 2.0 a s ním súvisiaceho konceptu Proof of Stake? Písali sme o tom tu.

Charles Hoskinson stojaci na čele kryptomeny Cardano skonštatoval, že adopcia kryptomien bude aj o politickom boji, pretože mnohí predstavitelia súčasných systémov by ich najradšej zakázali. Viac sa dozviete tu.

Spoločnosť IOHK pracujúca na Cardano sa pridala do open-source komunity Hyperledger, v rámci tchorej si spoločnosti zdieľajú medzi sebou dôležité poznatky o blockchain technológii. IOHK verí, že práve spolupráca naprieč rôznymi projektami pomôže k adopcii tejto novej technológie a taktiež prospeje vývoju Cardano. Podrobnosti nájdete tu.

Kryptomeny Zcash a Dash vraj nie sú také anonymné, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Spoločnosť Chainalysis ich zaradila do svojho portfólia a tvrdí, že v prípade oboch dokáže sledovať väčšinu ich transakcií. Viac čítajte tu.

Hodnota kryptomeny MakerDAO v tento týždeň výrazne posilnila. O možných dôvodoch rastu sme písali tu.

Zaujímavú štúdiu zverejnila spoločnosť CoinMetrics. Tentokrát sa zamerala na stablecoiny a ich centralizáciu z pohľadu prerozdelenia celkovej kapitalizácie na peňaženkách. V tomto smere je bohatstvo najprerozdelenejšie u trojky na trhu stablecoinu Tether (USDT). Až 5 popredných stablecoinov drží viac než 80% svojej kapitalizácie na šiestich alebo menej peňaženkách. Viac sa dozviete v tomto článku.

Najväčšia americká zmenáreň Coinbase zverejnila zoznam 18 kryptomien, v prípade ktorých uvažuje o ich zalistovaní do svojej ponuky. Zoznam daných projektov nájdete v tomto texte.

Mali by ste vedieť

  • Spoločnosti Bakkt a Galaxy Digital spájajú sily, aby pokryli inštitucionálny dopyt po investíciách do kryptomien. Viac sa dočítate tu.
  • Libra Association stojaca za kryptomenou Libra prijala do pozície šéfa oddelenia pre dodržiavanie predpisov skúseného Sterlinga Dainesa, ktorý doteraz pôsobil v Credit Suisse. Daines má prispieť k tomu, aby Libra spĺňala všetky regulačné podmienky
  • Šéf burzy Binance Changpeng Zhao skonštatoval, že burzy, ktoré chcú prežiť, musia myslieť globálne a neorientovať sa len na jeden región, v ktorom pôsobí väčšina ich tímu

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.