Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin za $100 000 už čoskoro? Analytik Bloombergu verí v jeho svetlú budúcnosť

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

Hlavný komoditný stratég Bloomberg Mike McGlone je presvedčený, že Bitcoin (BTC) je na najlepšej ceste stať sa globálnym rezervným aktívom. Cena 100 000 USD za jeden Bitcoin a 5 000 dolárov za jedno Ethereum už v dohľadnej dobe nie je podľa neho žiadnou utópiou.

Mike McGlone sa k trhu s kryptomenami vyjadril v rámci septembrového reportu Bloomberg’s Crypto Outloook, v ktorom skonštatoval, že Bitcoin a Ethereum sa úspešne otriasli z 50% korekcie, ktorú prežili v úvode leta. K tomu doplnil, že investičné portfólia, v ktorých aktuálne chýba expozícia voči BTC alebo ETH “sú nahé”.

,,Portfólia nejakej kombinácie zlata a dlhopisov sa zdajú byť nahé bez toho, aby sa k tejto zmesi pridali aj nejaké bitcoiny a Ethery. Makro rizikový pokles je primárnou hrozbou pre kryptomenový bullrun,” naznačil aj potenciálne najväčšie riziko pre trh s digitálnymi aktívami.

Analytik Bloomberg je presvedčený, že Bitcoin má namierene k tomu, aby bol dôležitou súčasťou globálneho finančného systému. Z jeho vyjadrenia je zrejmé, že tento názor zdieľajú aj jeho kolegovia. ,,Verím, že Bitcoin predstavuje digitálnu budúcnosť. Predpovedáme budúcnosť Bitcoinu vo forme digitálnych rezervných aktív, ktoré doplnia dolárovú rezervnú menu.”

Bitcoin má predpoklady, aby uspel

V budúcnosť Bitcoinu ako rezervnej meny veria niektorí jeho zástancovia už dlhé roky. Presviedča ich o tom jeho decentralizácia v kombinácii s jeho nemennou inflačnou politikou, keďže má vopred určený konečný počet 21 miliónov a jasne definované podmienky inflácie, ktorá sa každé štyri roky znižuje vďaka tzv. halvingu o polovicu. Dokonca ani zlato v tomto smere nevie byť lepšie ako Bitcoin, pretože jeho infláciu môže ovplyvňovať tempo jeho ťažby (ak by cena zlata prudko stúpala, môže stúpnuť aj tempo jeho ťažby a tým aj jeho inflácia. Inflácia Bitcoinu sa nikdy nezmení a to ani v prípade, že by sa ťažil 100-krát rýchlejším tempom než v súčasnosti, pozn.red.).

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.