Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin prekonal cenu 51 000 USD. Sorosov fond priznal, že drží kryptomeny

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

Cena Bitcoinu sa takmer na chlp presne po mesiaci vrátila nad úroveň 50 000 USD, kde bola naposledy 7. septembra 2021, v deň kedy sa v El Salvador Bitcoin (BTC) oficiálne stal zákonným platidlom.

Oslavy uzákonenia Bitcoinu ako platidla v stredoamerickej krajine sprevádzal prudký pád ceny najznámejšej kryptomeny, ktorá v predošlých 30 dňoch testovala aj support okolo úrovne 40 000 USD. Pomohli k tomu ja nedávne negatívne správy z Číny, ktorá opäť zopakovala svoj zákaz kryptomien v doposiaľ najväčšom možnom rozsahu. V čase písania tohto článku a však BTC opäť obchoduje na cene okolo 51 500 USD a zdá sa, že zo všetkých negatívnych správ sa dokonale otriasol.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Pokiaľ ide o tie pozitívne, tak tie prichádzajú v posledných dňoch zo strany amerických vládnych inštitúcii ale aj veľkých amerických bank. FED ani SEC nemajú v pláne zakazovať Bitcoin ani iné kryptomeny, druhá najväčšia americká banka Bank of America označila Bitcoin prvýkrát v histórii za novú triedu aktív a piata najväčšia banka v USA U.S. Bank práve spustila pre Bitcoin, Litecoin Bitcoin Cash custody služby.

„Sorosovci“ potvrdili držanie kryptomien

Pokiaľ ide o súkromných investorov, najnovšou lastovičkou je zas potvrdenie dlhodobej špekulácie, že nejaké bitcoiny vlastní aj investičný fond miliardára Georgea Sorosa. Na konferencii Bloomberg Invest Global Conference to potvrdila generálna a investičná riaditeľka Soros Fund Management LCC Dawn Fitzpatricková, ktorá uviedla, že ich firma „drží nejaké kryptomeny” a popri tom poznamenala, že sa stali hlavným investičným prúdom.” ,,Vlastníme niekoľko kryptomien – nie veľa – ale samotné mince sú menej zaujímavé ako prípady použitia DeFi a podobných veci,” prezradila.

Fizpatricková tým naznačil, že ich lákajú projekty, ktoré vznikajú okolo nového sektora decentralizovaného financovania (DeFi), čo sú najmä DEXy a lending platformy vznikajúce na blockchainoch typu Ethereum či Solana.

Pokiaľ ide o ostatné trhy, Fitzpatricková skonštatovala, že sa výrazne vyhýbajú investíciám spojeným s Čínou. Samotný George Soros v poslednej dobe hlasne kritizoval politiku čínskeho prezidenta Xi Jinpinga, keď uviedol, že nalievať miliardy dolárov do Číny je v súčasnosti tragická chyba.

Zdroj: zerohedge.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.