Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Bitcoin padol pod cenu $25 000, ostatné kryptomeny majú ešte výraznejšie straty

Článok

kryptomeny
Zdroj: Unsplash.com

Cena bitcoinu (BTC) klesla za posledný deň o ďalších vyše 11% a aktuálne sa nachádza pod úrovňou 25 000 dolárov. Ostatne kryptomeny zažili v posledných dňoch ešte výraznejšie poklesy.

Bitcoin (BTC) je pri cene 25 630 dolárov (v čase písania článku) v mínuse 11% za posledných 24 hodín a 18% za posledných sedem dní. Od svojich historických maxím je vzdialený 64,2% – dosiahol ich 10. novembra 2021 na cene 69 044 USD.

Súčasná korekcia bitcoinu je pripisovaná predovšetkým celkovej zlej nálade na globálnych trhoch, ktorej najnovšie neprispeli ani nové dáta o vývoji inflácie v USA, ktorá sa vrátila na zhruba 40-ročné maximá  v podobe medziročného rastu 8,6%.  V reakcii na zlé inflačné správy nepadal len bitcoin, ale aj bežné akciové trhy, pričom najsledovanejšie americké indexy Nasdaq a S&P500 klesli v minulom týždni už deviatykrát za posledných 10 týždňov.

Druhým fundamentom, ktorý mohlo negatívne vplývať aj na cenu bitcoinu sú čerstvé správy o vážnych problémoch kryptomnenovej lending platformy Celsius, ktora okrem iného ponúkala aj možnosť atraktívneho úročenia bitcoinov. Zamedzenie možnosti výberov a transakcii na Celsius môže byť hlavným dôvodom korekcie kryptotrhu v posledných hodinách.

Ethereum a ostatné altcoiny padajú ešte výraznejšie

Kým bitcoin je za posledných 7 dní v mínuse 14,4%, altcoiny krvácajú ešte výraznejšie. Ethereum stratilo za rovnaký čas 30%, čo znamená, že voči bitcoinu začína taktiež výrazne strácať. Aj vďaka tomu dominancia BTC na trhu s kryptomenami stúpla už na 45,5%, kým podiel Ethereum na trhu je aktuálne len 14,7%. Ethereum zdá sa nepomohli správy o spustení merge na testnete Ropsten a naopak neprispeli mu správy o odložení difficulty bomb.

Výrazne týždenne straty evidovať aj u Binance Coin (-23,7%), Cardano (-21%), XRP (-20.4%), Solana (-29,9%), Polkadot (-29%), Dogecoin (-32%) či Shiba Inu (-28%).

Oproti historickým maximám je Ethereum v strate 74%, Binance Coin 66%, Cardano 85%, XRP 90%, Solana 89.5%, Polkadot 88%, Dogecoin 92% a Shiba inu 91%.

Zdroj: Autor, coingecko

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.