Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin padol o vyše 5% pod $19 000. Ethereum kleslo ešte výraznejšie

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Cena Bitcoinu (BTC) sa v pondelok prvýkrát po dvoch mesiacoch prepadla pod hranicu 19 000 USD. Nádej na obnovenie bullrunu tak minimálne nateraz zrejme pominula, keďže Bitcoin neudržal trajektóriu rastu od júnového “dna” okolo 17 000 USD k augustovým 25 000 USD.

Bitcoin stratil za posledných 24 hodín vyše 5% svojej ceny a aktuálne sa obchoduje za zhruba 18 800 dolárov. Dvojka na trhu Ethereum, kryptomená, ktorá sa chystá na najdôležitejšiu aktualizáciu vo svojej histórii, klesla ešte výraznejšie o takmer 8% k cene približne 1 500 USD.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Predposledný krok pred Ethereum na PoS je hotový! Objavili sa aj problémy

Kryptomeny ovplyvňuje zlá nálada na globálnych trhoch

Nálada na kryptotrhu je v súčasnosti do značnej miery ovplyvnená všeobecnou zlou makroekonomickou náladou. V minulom týždni sa inflácia v eurozóne dostala na historické maximá, tento týždeň vo štvrtok bude úrokové sadzby prísnym spôsobom zvyšovať Európska centrálna banka (ECB) a podobný krok sa o týždeň neskôr očakáva aj od amerického Fed. Rusi medzitým opäť na neurčito prerušujú dodávky plynu do Európy, vojna na Ukrajine sa zdá sa zďaleka neblíži koncu, nuž a čínska ekonomika spomaľuje popri tom ako si Čína naďalej razí svoju zero-covid politiku, čo znervózňuje všetky podniky závislé od dobre fungujúcich dodávateľských reťazcov.

V spleti týchto negatívnych fundamentov zatiaľ nenašli Bitcoin, Ethereum a spol. dosť síl na to, aby započali vlastnú rastovú rally a je málo pravdepodobné, že sa tak stane, kým na globálnych trhoch bude zlá nálada a bude sa hovoriť o očakávanej recesii (najmä v Európe a USA).

Dobrá príležitosť, alebo pôjde ešte nižšie?

Súčasná situácia v podobe akcii či kryptomien “vo výpredaji” však môže byť aj investičnou príležitosťou, pre tých, ktorí vyhodnotia situáciu správne. V skutočnosti však nikto netuší, či cena BTC už dosiahla tento rok svoje dno, alebo pôjde ešte nižšie. Vývoj vyššie menovaných makroekonomických vplyvov sa totiž odhaduje veľmi ťažko.

Fear and Greed Index Bitcoinu je na 24 bodoch zo 100, čo znamená extrémny strach na trhu – zväčša však zároveň ide o obdobie, ktoré sa z historického hľadiska ukázalo na investíciu ako veľmi vhodné.

Bitcoin Fear and Greed Index – zväčša funguje výborne, no boli aj výnimky

Povzbudivo popri tom vyzerá aj pokračujúci trend rastu hashrate, čiže celkovej výpočtovej sily vynaloženej na ťažbu BTC, ktorý je blízko maxím, čo naznačuje, že pokiaľ ide o ťažbu Bitcoinu, naďalej je o ňu veľký záujem.

Nuž a pozitívne sa javí aj dlhodobý trend výberov BTC z búrz, čo znamená, že investori sa jednak učia používať privátne peňaženky a rastie počet hodlerov na úkor tých, ktorí obchodujú s BTC dennodenne.

Zdroj: Autor

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.