Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Predposledný krok pred Ethereum na PoS je hotový! Objavili sa aj problémy

Článok

Ethereum
Zdroj: Pixabay.com

Core developerom kryptomeny Ethereum (ETH) sa podarilo v utorok úspešne spustiť poslednú aktualizáciu pred prechodom ETH na Proof of Stake konsenzus (PoS) s názvom Bellatrix. Ide o prvú z dvoch fáz merge súčasného ETH s Beacon chainom, ktorý už funguje na novom konsenze.

Hoci bola fáza Bellatrix úspešne spustená, ukázalo sa, že nie vo všetkych smeroch je Ethereum 100% pripravené na posledný krok, ktorý by mal nastať podľa posledných informácii od zakladateľa tejto kryptomeny Vitalika Buterina medzi 13. až 15. septembrom, čiže medzi utorkom až štvrtkom budúceho týždňa.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Problémy nastali v „rastúcej frekvencii meškajúcich blokov”, ktorá po spustení Bellatrix vyskočila až o 1700%. Inými slovami kým obvykle sa nepodarí na prvý pokus overiť približne 0,5% všetkých blokov, v utorok ráno sa tento problém týkal zhruba 9% všetkých blokov.

Hlavným dôvodom týchto komplikácii je zjavná nepripravenosť prevádzkovateľov Ethereum nodov (uzlov). Ako sme vás informovali už včera, podľa dát ethernodes.com bolo na merge pripravených len približne 72% nodov, kým dnes v čase písania tohto článku je to len o niečo viac – 74,4%. Inak povedané 25,6% uzlov stále nie je pripravených na zlúčenie, čiže ich prevádzkovatelia si stále nesplnili domácu úlohu, ku ktorej ich už nejaký čas vyzývajú Vitalik Buterin či hlavný developer Tim Beiko.

,,Každý operátor uzla, ktorý si nenainštaluje najnovší softvér spojený s merge, sa zasekne v nekompatibilnom reťazci fungujúcom podľa starých pravidiel a nebude môcť posielať Ethery a ani fungovať na sieti Ethereum po jej zlúčení,” varuje Ethereum Foundation.

Portál DeCrypt uvádza, že úloha prinútiť všetkych prevádzkovateľov uzlov Ethereum, aby si aktualizovali softvér na najnovšiu verziu, bola v popredí priorít Ethereum Foundation už mesiace. Zdá sa však, že dokonale splnená nebola.

,,Myslím si, že najväčším problémom, ktorý teraz máme je, že musíme vzdelávať používateľov,” priznal popredný softvérový vývojár Ethereum Marius Van Der Wijden, ktorý však považuje aktuálne okolnosti v jednom ohľade aj za pozitívne:

,,Je to dobre, že nie všetci sa inovovali, pretože teraz aspoň vedia, že to musia urobiť pred skutočným zlúčením,” odkázal omeškanom, ktorí majú ešte pár dní, aby si dokončili povinnosti. ,,Čakal som, že ešte viac ľudí nebude mať hotovú aktualizáciu. Som veľmi prekvapený, ako skvelo to dopadlo,“ dodal optimisticky.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.