Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Začína prvá fáza prechodu ETH na PoS – úlohu si zatiaľ nesplnili mnohí prevádzkovatelia ETH nodov

Článok

Ethereum
Zdroj: Pixabay.com

Na prvú časť zlúčenia Ethereum s Beacon Chainom je podľa údajov portálu Ethernodes pripravených 72,8% nodov (uzlov) Ethereum.

Prvou fázou merge Etheruem s Beacon Chainom, teda zjednodušene povedané prechodu Ethereum na Proof of Stake konsenzus (PoS), je aktualizácia s názvom Bellatrix, ku ktorej má dôjsť už dnes 6. septembra. Po nej bude nasledovať finálne zlúčenie, fáza pomenovaná Paris, ku ktorej má dôjsť medzi 10. až 20. septembrom, no zatiaľ sa najčastejšie zmieňuje 15. september.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Pred aktualizáciou Bellatrix je nutné, aby sa čo najviac prevádzkovateľov uzlov Ethereum na tento fakt pripravilo, pričom aktuálne sa zdá, že túto povinnosť ešte nesplnilo okolo 27,2% z nich.

Zakladateľ Ethereum Vitalik Buterin a hlavný developer Tim Beiko preto skrz Twitter meškajúcich upozornili, aby si splnili ich domácu úlohu.

https://twitter.com/TimBeiko/status/1566898043156561920

Prechod na najnovšiu aktualizáciu je nutný, nakoľko tí, ktorí tak neurobia, uviaznu v nekompatibilnom reťazci podľa starých pravidiel a nebudú môcť posielať Ethery a ani fungovať v sieti Ethereum po finálnom zlúčení. Podľa Ethernodes sa väčšina uzlov, ktoré na aktualizáciu neprešli, nachádza na klientovi geth, ktorý ešte musí prejsť na verziu Geth v1.10.23 alebo vyššiu. Medzi ďalších patria klienti Erigon, Besu a Nethermind.

Pokiaľ ide o bežných užívateľov, nie je nutné, aby podnikali so svojimi ETH akékoľvek kroky. Ethereum Foundation naopak upozorňuje, že sa môžu internetom šíriť opačné tvrdenia zo strany podvodníkov, ktorí sa môžu pokúsiť od neskúsených investorov vylákať ich ETH na základe falošnej informácie.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.