Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin Fear and Greed Index – zväčša funguje výborne, no boli aj výnimky

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Medzi najpopulárnejšie indikátory ideálnych období na kúpu respektíve predaj bitcoinu patrí Bitcoin Fear and Greed Index, ktorý sa aktuálne nachádza na úrovniach, ktoré sú vo väčšine prípadov ideálnou príležitosťou na investíciu do najznámejšej kryptomeny.

V čase písania článku je Fear and Greed index (CFGI) na 12 bodoch zo 100, čo znamená, že na trhu s bitcoinom je „extrémny strach“. Pred pár dňami – 17. mája, bol dokonca ešte nižšie – len na 8 bodoch zo 100, čo bola úroveň strachu, ktorú sme naposledy videli po kolapse kryptomien a akciových trhov v marci 2020 po vypuknutí pandémie koronavírusu v západnom svete.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Fear and Greed index si investori obľúbili pravé vďaka tomu, že keď hlási extrémny strach na trhu, ide o výbornú príležitosť pre investíciu. Naopak keď tento index hlási prílišný optimizmus (chamtivosť), zväčša s a ukazuje, že je vhodný čas na predaj (ak teda nie ste hodler).

Infografika znázorňuje reálnu úspešnosť CFGI

Ako to však v realite býva, niečo čo funguje často, nemusí fungovať úplne vždy. Spoločnosť Arcane Research sa preto rozhodla Fear and Greed index podrobiť detailnejšej analýze a prostredníctvom infografiky vypichnúť jeho priemernú médianovú úspešnosť v čase, kedy je index v zóne obrovského strachu (od 5 do 15 bodov zo 100), ale tiež prípady, kedy napriek tomu, že tento index hlásil extrémny strach, cena BTC klesala aj naďalej a teda o ideálny čas na kúpu v danom prípade nešlo.

Zaujímavé napríklad  je, že index klesol na 5 bodov zo 100 len raz v histórii – v septembri 2019 – a vtedy o dobrú príležitosť na investíciu nešlo, keďže BTC ešte ďalej klesal a v horizonte 60 dní oslabil o ďalších takmer 19%.

Keď bol však index na 8 bodoch zo 100 – to sa stalo v histórii zatiaľ štyrikrát – BTC priemerne stúpol v nasledujúcich 30 dňoch o takmer 28%, v rámci 60 dní o 48% a v rámci 180 dní o 64%.

Nuž a dnes, kedy je na 12 bodoch zo 100 – to vyzeralo v histórii takto: do 30 dní priemerne rástla cena BTC o 19%, v rámci 60 dní o takmer 30% a za 180 dní o takmer 60%.

Stali sa však aj prípady, kedy index hlásil strach na úrovni 12 bodov zo 100, no v nasledujúcich 30 dňoch klesol o takmer 16% (jún 2021) či v nasledujúcich 60 dňoch o takmer 17% (január 2019).

Z uvedeného vyplýva, že ak by sa investori spätne riadili pravidelným investovaním podľa Fear and Greed indexu v čase najväčšieho strachu, určite by neprerobili. Ani tento index však nemá 100% úspešnosť a objavili sa situácie, kedy ani on nefungoval ako dokonalý „poradca na nákup“.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.