Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin a Ethereum posilnili – Snowden a Musk sa zastali bitcoinu, o Crypto.com sa šíri FUD

Článok

bitcoin
Zdroj: unsplash.com

Cena popredných kryptomien za posledných 24 hodín (v čase písania článku) posilnila a ďalšie šíriace sa poplašné správy predovšetkým s burzou Crypto.com sa zatiaľ nepotvrdili.

 • Bitcoin sa obchoduje tesne pod úrovňou 17 000 USD, čo je o 5% vyššia cena, než takto včera
 • Ethereum za posledných 24 hodín posilnilo o 6% – aktuálne sa obchoduje za 1250 dolárov
 • Cena tokenu CRO posilnila za posledný deň o 27% – hodnota natívneho tokenu burzu Crypto.com pozitívne reagovala na medializované správy, podľa ktorých zatiaľ burza Crypto.com nie je v ohrození bankrotu. Cena CRO je za posledných 7 dní však stále v mínuse 40%.
 • Cena natívneho tokenu skrachovanej burzy FTX – FTT, pokračuje vo voľnom páde. Za včerajšok zaznamenala ďalší pokles o 10% a za posledných 7 dní stratila 93% svojej hodnoty

Zaujímavé správy z trhu

 • Najznámejší whistleblower Edward Snowden naznačil, že cena BTC by mohla ísť v dohľadnej dobe hore. ,,Je pred nami ešte veľa problémov, ale prvýkrát po nejakej dobe začínam pociťovať svrbenie,” tweetol v príspevku, ku ktorému priložil screenshot grafu bitcoinu a pripomenutie, že naposledy, keď mal takýto pocit a informoval o tom na Twitteri, sa BTC spamätával z veľkého prepadu po marci 2020 a potom išiel prudko hore. Bude fungovať jeho intuícia správne aj tentokrát?

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.
 • Bitcoinu napriek súčasným turbulenciám naďalej verí aj najbohatší muž planéty Elon Musk. Potvrdil to v odpovedi na sériu tweetov, ktorá sa týkala ceny BTC, kde napísal: ,,Bitcoin to zvládne, ale môže to byť dlhá zima.” Spoločnosť Tesla, ktorej je CEO, stále patrí medzi najväčších držiteľov BTC, hoci v druhom kvartáli 2022 predala 75% svojich bitcoinov. Bitcoiny drží na súvahe aj jeho ďalšia firma SpaceX.

 • Nayib Bukele, prezident prvej krajiny, ktorá spravila z Bitcoinu zákonné platidlo – El Salvadoru, uviedol, že Bitcoin je opakom burzy FTX a vznikol pravé kvôli tomu, aby zabránil podobným Ponzi schémam, bankrunom, Enronom, WorldCom’s, ďalším Berniem Madoffom či ďalším Samom Bankmanom-Friedom. Poznamenal tiež, že Bitcoin je ochrana pred bailoutami a že zatiaľ to chápu len niektorí. ,,Stále je priskoro,” dodal.
 • Šéf burzy Biannce Changpneg Zhao (CZ) vyzval investorov do kryptomien, aby prevzali zodpovednosť za svoje rozhodnutia a nezvaľovali všetku vinu na ostatných. Priznal, že VC firmy urobili chybu pri investíciách do FTX a tiež varoval nováčikov, aby sa vyhli obchodovaniu kryptomien v čase vysokej volatility. CZ bol dokonca taký úprimný, že nevylúčil možnosť, že centralizovaná Biannce raz zanikne, keď sa ľudia naučia používať kryptomeny tak, aby ich mali stale vo vlastnej úschove. Viac sa dočítate tu.

Je Binance v bezpečí? CZ úprimne odpovedal na viaceré citlivé otázky

Zaujímavosti v súvislosti s FTX

 • CEO Crypto.com Kris Marszalek v rubrike AMA uviedol, že Crypto.com má voči FTX len malú expozíciu v čiastke 10 miliónov dolárov a že väčšinu aktív, ktoré u nej mala, sa jej podarilo vrátiť včas späť. Rovnako tak vyvrátil poplašné tvrdenia, že zastavujú výbery a správy z Twitteru naznačujú, že zatiaľ výbery aktív z tejto burzy naozaj fungujú a to viac-menej bez problémov. Viac sa dočítate tu.

Crypto.com situáciu zatiaľ zvláda – cena CRO posilnila o vyše 25%

 • Brad Sherman, člen Snemovne reprezentantov za demokratickú stranu, upozornil, že regulácie kryptomien v USA by už konečne mali “vyjsť zo šedej zóny”, aby sa zabránilo opakovaniu situácii typu kolapsu FTX. Zároveň popri tom obvinil regulátorov, že sú z časti zodpovední za to, čo sa stalo. Poukázal tiež na to, že “crypto boss”, ako označil Sama Bankmana-Frieda, sa zapájal do politických kampaní počas kongresových volieb popri tom ako podvádzal svojich klientov
 • Prokurátor v okrese Manhattan v New Yorku podľa správ agentúry Reuters započal vyšetrovanie pádu burzy FTX. Osobitné vyšetrovanie malo byť začaté aj v americkom štáte Kalifornia
 • Turecký úrad pre vyšetrovanie finančných zločinov sa začal venovať kauze FTX a preskúma ľudí a inštitúcie, ktoré súvisia s touto burzou. V Turecku vlastní kryptomeny viac ako 8 miliónov ľudí a mnohí z nich môžu patriť medzi klientov tejto platformy
 • Platforma Block.Fi poprela klebety, podľa ktorých mala väčšinu svojich aktív na FTX. Priznala však, že má voči FTX a jej pridruženým firmám ako sú Almeda Research či FTX US „významnú expozíciu”. Block.Fi pred pár dňami z tohto dôvodu pozastavila 11. novembra výbery aktív zo svojej platformy, klientom však odkázala, že “má potrebnú likviditu na preskúmanie všetkých možností” a v súčasnosti konzultuje s odborníkmi a poradcami ako ďalej postupovať.
 • New Ho Technology, predtým známa ako Huobi Global, priznala, že má voči FTX expozíciu 18,1 miliónov dolárov. Z toho ide o 13,2 miliónov dolárov, ktoré tvoria vklady klientov a 4,9 miliónov dolárov patriace Hbit, ktorá je dcérou tejto firmy. New Huo Tehcnology je väčšinovým vlastníkom Huobi Global, 20. najväčšej krpytoburzy podľa objemov obchodov
 • VISA ukončila proces, v rámci ktorého chcela v spolupráci s FTX spustiť program debetných krajín v 40 krajinách po celom svete. Túto iniciatívu oznámila len pred mesiacom

Zdroje: Twitter, Cointelegeaph

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.