Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Crypto.com situáciu zatiaľ zvláda – cena CRO posilnila o vyše 25%

Článok

crypto.com
Zdroj: Unsplash.com

CEO Crypto.com Kris Marszalek v rubrike AMA uviedol, že Crypto.com má voči FTX len malú expozíciu v čiastke 10 miliónov dolárov a že väčšinu aktív, ktoré u nej mala, sa jej podarilo vrátiť včas späť.

  • Malo ísť predovšetkým o stablecoiny, ktoré tam posielala, aj keď začala mať burza FTX problémy s likviditou. ,,V priebehu roka išlo o zhruba 1 miliardu dolárov, ktorú sme presunuli na FTX a všetko sme získali späť. Keď bol FTX vypnutý, mali sme expozíciu do 10 miliónov dolárov,” uviedol Marszalek
  • CEO Crypto.com v pondelok zdôraznil, že nepozastavujú výbery aktív, no FUD (poplašné správy), ktorý sa šíri o burze, spôsobuje, že dopyt po výberoch je veľký a tak proces trvá dlhšie než obvykle
  • Poplašné správy o zastavení výberov z Crypto.com sa včera šírili sociálnymi sieťami “ako huby po daždi”. Zatiaľ sa však tieto informácie nepotvrdili a mnohí užívatelia naopak potvrdili, že sa im kryptomeny podarilo z burzy vybrať, aj keď to trvalo nejaký čas.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.
  • Marszalek tiež poprel tvrdenia, že by burza Crypto.com používala svoj natívny token CRO na zabezpečenie svojich úverov, čo bola praktika, ktorú používali Almeda Research a FTX v spojitosti s tokenom FTT
  • Pochybnosti ohľadom Crypto.com sa objavili aj kvôli skutočnosti, že viac ako 20% kryptomenových rezérv burzy je v meme coinoch typu Shiba Inu. Merszalek to vysvetlil tým, že nedokážu ovplyvniť to, to čoho investujú ich zákazníci a aké aktíva im spravujú. ,,Minulý rok a stalo, že DOGE a SHIB boli extrémne horúce memecoiny a ľudia ich nakupovali. A držia to. Nepredali ich. Vy si ich kúpite, a my vám ich držíme. Postrašíme vám to,” vysvetlil.
  • Poplašné správy ohľadom Crypto.com sa začali šíriť najmä po prevalení informácii, podľa ktorých burza omylom poslala 320 000 ETH zo svojej studenej peňaženky na platformu Gate.io. Neskôr Marszalek oznámil, že transakcia sa realizovala omylom a že aktíva boli vrátane naspäť. Pochybná transakcia v hodnote vyše 400 miliónov dolárov však spustila vlnu pochybností a teórii o tom, čo sa naozaj deje v pozadí tejto americkej burzy
  • Cena tokenu CRO po vyjadreniach Masrzaleka a po vyvrátení fám, že pozastavila výbery, posilnila za posledných 24 hodín o vyše 25%. za posledných 7 dní je však stále v mínuse 40%.
  • UPOZORNENIE: Hoci sa zdá, že burza Crypto.com situáciu zatiaľ zvláda, nikto netuší, čo bude o deň či týždeň. Kryptomeny, s ktorými aktívne neobchodujete, vždy vyberajte na privátne peňaženky, aby ste ich mali pod 100% kontrolou a nemuseli ste sa spoliehať na tretiu stranu (burzu)

Zdroj. cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.