Sme aj na sociálnych sieťach

Binance Coin

Je Binance v bezpečí? CZ úprimne odpovedal na viaceré citlivé otázky

Článok

changpeng zhao
Zdroj: Twitter

Šéf burzy Bianance Changpeng Zhao (CZ) v úprimnom rozhovore ohľadom súčasnej situácie na kryptotrhu priznal, že aj aj oni urobili chybu, keď investovali do FTX, no zároveň vyhlásil, že každý musí prijať za investície do kryptomien svoju vlastnú zodpovednosť.  

,,Keď sa dejú zle veci a ak obviňujete za ne ostatných, nikdy nebudete úspešní. Vždy sa pozerajte na tu najzodpovednejšiu osobu voči sebe, ktorou ste vy,” uviedol počas rubriky AMA.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

CZ tvrdí, že Binance má stále veľmi veľa tokenov FTT, ktoré stratili prakticky väčšinu svojej hodnoty. Vyvrátil tým špekulácie, podľa ktorých Binance zo situácie ohľadom FTT profitovala a prezradil, že s predajom FTT prestali hneď po tom, ako mal hovor so Samom Bankmanom-Friedom a dohodli sa, že FTX kúpia. Z dohody po preskúmaní účtovníctva FTX však o den neskôr neskôr vycúvali.

,,Bol to velmi drahý hovor,” uviedol CZ a dodal, že z FTT, ktoré držali v hodnote 580 miliónov dolárov, sa im podarilo predať len časť. ,,Ešte toho máme veľa. Myslím si, že sme konali velmi eticky.”

CZ povedal, že sa pokúsia v rámci možnosti pomôcť poškodeným klientom FTX, ale kryptosektor nemôže vnímať Binance ako hráča, ktorý bude zachraňovať celý priemysel, keď sa  v ňom niečo pokazí

Chybu urobili mnohé VC firmy

Changpneng Zhao v ďalšej odpovedi odvážne priznal, že na krachu FTX majú zodpovednosť aj veľké inštitúcie, ktoré do FTX vo veľkom investovali, a to  vrátane Binance.

,,Investori rizikového kapitálu, vrátane nás, prečo sme do toho investovali? Myslím si, že toto obvinenie je z časti pravdivé. Všetci VC investori, ktorí investovali do FTX, urobili chybu a mnohí z nich sú profesionáli. Prečo sa tento problém neobjavili?,” spýtal sa.

Tradingu sa radšej vyhnite

CZ dal následne radu investorom pokiaľ ide o trading, keď upozornil, že by sa mu mali radšej uprostred extrémnej volatility a nepredvídateľnosti trhu vyhnúť.

,,Nemali by ste investovať do kryptomien, ak používate peniaze, ktoré potrebujete na budúci týždeň alebo mesiac. Mali by ste používať len hotovosť, ktorú nepotrebujete na dlhú dobu, napríklad na pár rokov,” odkázal a doplnil odkaz smerujúci nováčikom: ,,Ak neviete, čo sa deje, nesnažte sa hádať, čo sa stane. To je velmi ťažké predvídať.”

Binance nemá žiadne dlhy, no nemusí existovať navždy

Pokiaľ ide finančnú kondíciu Binance, nemyslí si, že jeho burza je v ohrození. ,,Nemáme pôžičky. Nemáme dlhy. Nikomu nedĺžime žiadne peniaze. Taktiež sme neposkytovali pôžičky z tejto platformy. Nikdy neberieme používateľské aktíva a nedávame ich tretej strate, aby ich spravovala a pokúšala sa s nimi dosiahnuť výnosy,” uviedol.

Ak by došlo k scenáru, že by Binance teoreticky skolabovala, klientov vraj blokovať nebude. ,,Ak si každý vyberie svoje prostriedky z centralizovanej burzy, tak centralizovanú burzu jednoducho vypneme. Máme mnoho ďalších ziskových podnikov,” uviedol a zároveň priznal, že v budúcnosti zánik centralizovaných búrz vôbec nemôže vylúčiť, ak sa DEXy (decentralizované burzy) a self-custody peňaženky stanú dostatočne kvalitné.

 ,,Ak dokážeme nájsť spôsob ako umožniť ľudom držať vlastný majetok vo vlastnej úschove bezpečne a jednoducho, že to dokáže 99% populácie, centralizované burzy nebudú existovať alebo pravdepodobne nebudú musieť existovať.”

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.