Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Binance včera dočasne pozastavila výbery BTC. Taktiež oznámila obmedzenia pre Litecoin

Článok

Binance
Zdroj: Unsplash.com

V ten istý deň ako bitcoin (BTC) padol o vyše 17% a nervozitu na trhu s kryptomenami výrazne umocnili aj správy o možnom kolapse lending platformy Celsius, nepridalo dobrej nálade  investorov ani oznámenie o dočasnom obmedzení výberov BTC z najväčšej kryptomenovej burzy Binance.

Binance musela oznámiť dočasne pozastavenie možnosti výberov BTC na privátne peňaženky z dôvodu ich „uviaznutia“ pre nízke transakčné poplatky, čo malo mať za dôsledok ich neprimerané nahromadenie.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Krypotmenová komunita, ktorá bola sama o sebe zhrozená z informácii v spojitosti s lending platformou Celsius sa však obávala, že by sa mohla do obdobných problémov s likviditou dostať aj Binance, čo však bolo vyvrátené, kdeže Binance do pár hodín všetky výbery BTC opäť obnovila. Medzitým zároveň bolo povolené obchodovanie BTC priamo na burze a tiež výbery BTC cez iné siete (avšak nie bitcoinovú!).

Medzičasom sa možnosť obmedzení pri výberoch alebo transakciách s kryptomenami  spomínala aj v súvislosti s americkými burzami Coinbase či Kraken. Napríklad Coinbase má vyše 98 miliónov overených užívateľov, pričom je známa aj ako platforma, ktorá občas „vie“ počas najväčšej volatility trhu „spadnúť“. Zatiaľ sa však nič také nestalo.

Binance obmedzuje podporu pre Litecoin

Binance zaujala v pondelok aj ukončením podpory pre transakcie kryptomeny Litecoin (LTC) odosielané prostredníctvom najnovšej inovácie MimbleWimble (MWEB), ktorá priniesla LTC nové prvky anonymity.

Binance svojich zákazníkov varovala, že akákoľvek transakcia LTC, ktorá využije MWEB funkcionalitu, bude stratená, pretože kryptoburza nevie overiť adresu jej odosielateľa.

Toto oznámenie prichádza len pár dní po tom ako sa Litecoin rozhodli z rovnakého dôvodu delistovať juhokórejské burzy Bithumb a UpBit, ktoré musia dodržiavať prísne juhokórejské regulačné pravidlá zakazujúce anonymné kryptomeny. Podobné rozhodnutie ako Binance urobila aj burza Gate.io.

Problém pre Litecoin (LTC) – jeho anonymné prvky ho vyháňajú z juhokórejského trhu

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.