Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Problém pre Litecoin (LTC) – jeho anonymné prvky ho vyháňajú z juhokórejského trhu

Článok

litecoin
Zdroj: Unsplash.com

Kryptomena Litecoin (LTC), ktorá svojho času patrila medzi najväčšie kryptomeny na trhu a aktuálne sa nachádza podľa kapitalizácie okolo 20. miesta, má problém – pre jej nové anonymnejšie funkcie bude odstránená z ponuky z juhokórejských búrz Bithumb a Upbit.

BithumbUpbit oznámili, že ukončujú podporu pre Litecoin (LTC) z dôvodu zavedenia novej funkcionality tejto kryptomeny známej ako Mimblewimble Extension Block (MWEB), ktorý je v rozpore s juhokórejskou reguláciou boja proti praniu špinavých peňazí (AML).

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Tým, že Litecoin implementoval funkcionalitu Mimblewimble totiž nadobudol prvky výraznejšej anonymity vrátane fungibility (zameniteľnosti) mincí LTC. Zjednodušene povedané vďaka Mimblewimble už nie je možné ľahko sledovať konkrétne mince LTC v rámci blockchainu Litecoin.

Vyššia anonymita Litecoinu by síce mohla hrať v prospech jeho popularity, no je v rozpore s tým, ako sú nastavené regulácie. A tie juhokórejské burzy prinútili podobne ako v minulosti v spojitosti s anonymnými coinami Monero a Zcash, kryptomenu Litecoin odstrániť zo svojej ponuky.

Pokiaľ ide o UpBit, podpora pre Litecoin bude ukončená 20. júna a užívatelia získajú ešte mesiac času navyše na to, aby si mince LTC vybrali z tejto burzy. Bithumb ide na to ešte rýchlejšie pričom vklady LTC na burzu stopol 8. júna a limit pre výber LTC stanovil najneskôr do 25. júla.

Správy o možnom delistovaní Litecoin aj z iných zahraničných búrz sa zatiaľ neobjavujú, no nemožno vylúčiť, že k tomu v budúcnosti dôjde, pretože regulácie tlačia na obchodné platformy, aby obmedzovali podporu pre anonymné kryptomeny. Litecoin je zatiaľ dostupný na mnohých popredných burzách vrátane Coinbase, Binance, Binance.US, Kraken, Crypto.com či Gemini.

Spojitosť s Bitcoinom

Litecoin je svojou “architektúrou“ veľmi podobný bitcoinu a preto je v rámci bitcoinovej komunity častokrát vnímaný ako akýsi „ostrý testnet“ pre Bitcoin pred tým, ako sa nová funkcia zavedie priamo doňho. V minulosti sa tak stalo napríklad aj v prípade technológie Lightning Network.

Spustenie podpory pre Mimblewimble na Litecoine preto bitcoineri pozorne sledujú s tým, že ich zaujíma predovšetkým to, ako budú trh a svetoví regulátori vnímať anonymnejšie prvky Litecoinu. Ak by to totiž LTC „ustál“, mohlo by to vytvoriť priestor pre pokusy o zabudovanie anonymnejších funkcii aj priamo do BTC. Správy z Južnej Kórei a rastúci regulačný tlak na anonymné kryptomeny však tejto možnosti príliš do karát nehrajú.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.