Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Binance US už čoskoro. Aký to bude mať vplyv na altcoiny?

Článok

binance-us
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Najväčšia kryptomenová burza Binance už v najbližších týždňoch spustí v USA svoju pobočku Binance US.

Americkí zákazníci, ktorí budú chcieť na Binance US obchodovať s kryptomenami, budú môcť už pár dní pred jej spustením podstúpiť proces registrácie s overením totožnosti (KYC), aby už v deň spustenia platformy mohli začať s obchodovaním.

Na overenie totožnosti budú musieť poskytnúť na kontrolu scan platného preukazu totožnosti – či už ID, vodičského preukazu alebo pasu a tiež číslo svojho sociálneho zabezpečenia.

Otázne stále zostáva, v rámci ktorých amerických štátov bude burza Binance US dostupná. Nakoľko americké štáty nemajú jednotné zákony, môže sa stáť, že platforma bude v niektorých štátoch fungovať obmedzene, alebo bude blokovaná. Zoznam jurisdikcií, kde bude Binance US dostupná, by mal byť zverejnený čoskoro.

Náhrada za burzu Binance

Spustenie platformy Binance US má kompenzovať skutočnosť, že hlavná burza Binance bude už o pár dní blokovať obchodovanie pre amerických zákazníkov (prístup ku kryptomenám im zostane naďalej). K tomuto kroku, ktorý oznámila už v lete, pristúpila z regulačných dôvodov. O americký trh však nechcem prísť a preto spúšťa americkú verziu v spolupráce so spoločnosťou BAM Trading Serrvices, ktorá má skúsenosti s fungovaním v regulovanom americkom prostredí a má k dispozícií potrebné licencie.

Vplyv na altcoiny

Špekuluje sa, že oznámenie Binance uzavrieť prístup americkým zákazníkom k obchodovaniu na hlavnej platforme mohlo byť jedným zo spúšťačov súčasného bearmarketu altcoinov. Otázne je, aký vplyv na altcoiny bude mať definitívne zabuchnutie dvier, ktoré nastane 12. septembra a následne ako ovplyvní altcoiny spustenie alternatívnej Binance US, na ktorej by sa mali Američania dostať k obchodovaniu zhruba 30 kryptomenien. Nedávno sme publikovali článok, ktoré by to mohli byť.

30 kryptomien, ktoré by nemali chýbať na americkej Binance US

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne