Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Binance.US má ambíciu vstúpiť na burzu. Inšpiruje sa Coinbase

Článok

Burza cenných papierov
Pixabay.com

Kým najväčšiu kryptomenovú burzu Binance trápia problémy s regulátormi, jej odnož Binance.US podnikajúca na americkom trhu má ambíciu stať sa po vzore konkurenčnej burzy Coinbase verejne obchodovanou spoločnosťou.

Túto ambíciu potvrdil aj generálny riaditeľ Binance Changpeng Zhao, ktorý počas online konferencie REDeFINE Tomorrow uviedol, že Binance.US má ambíciu absolvovať proces IPO, ktorý prechádza zalistovaniu firmy na burze cenných papierov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Binance.US vznikla po tom, ako musela burza Binance z regulačných dôvodov ukončiť svoje podnikanie v rámci USA. Ide o platformu, ktorá čerpá z PR, značky a know-how samotnej burzy Binance, no je od nej nezávislá a podniká v rámci amerických legislatívnych štandardov. Jej šéfom sa stal pred niekoľkými mesiacmi Brian Brooks, bývalý šéf amerického Úradu kontrolóra meny (OCC), ktorý počas obdobia, kedy viedol tento regulačný orgán, bol z pohľadu regulácii najprogresívnejším regulátorom v USA. Brooks ešte pred príchodom do OCC pracoval aj vo vedení Coinbase a po príchode na čelo Binance.US zdôraznil, že má ambíciu urobiť z tejto burzy najväčšiu kryptoburzu v USA.

Šéf Binance Changpeng Zhao uviedol, že úspešné zalistovanie americkej zmenárne Coinbase na burze NASDAQ dalo konkurencií jasný návod, ako dosiahnuť rovnaký cieľ a zároveň sa vôbec netají tým, že budú podľa tohto “návodu” postupovať, aby dostali na burzu aj Binance US.

Hoci Binance US má z dlhodobého hľadiska cieľ stáť sa najväčšou kryptomenovou zmenárňou respektíve burzou v USA podľa dát portálu DeCrypt za Coinbase ešte výrazne zaostáva. Včera sa na nej zobchodovali kryptomeny v hodnote 280 miliónov dolárov, kým na Coinbase v hodnote 1,3 miliardy USD.

Povesťou samotnej burzy Binance, ktorá je z pohľadu objemov obchodovania najväčšia na svete, v predošlých týždňoch otriasli varovania regulátorov vo Veľkej Británii, Kanade, Nemecku či Japonsku. Popri tom musela dočasne pozastaviť podporu SEPA vkladov EUR či ukončiť podporu obchodovania tokenizovaných akcií. Ambícia dostať Binance. US na americké burzy však naznačuje, že Binance má z dlhodobého hľadiska snahu vychádzať s regulátormi a optimalizovať svoje procesy tak, aby sa vyhla podobným negatívnym správam či už v spojení s Binance.US alebo samotnou Binance.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.