Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Bank of America: Ethereum na PoS bude pre inštitucionálnych investorov atraktívnejšie

Článok

Ethereum
Zdroj: Unsplash.com

Analytici Bank of America (BoA) sa domnievajú, že prechod Ethereum na Proof of stake konsenzus (PoS), môže prilákať k tejto kryptomene veľa nového inštitucionálneho kapitálu.

V správe jednej z najväčších bank v USA sa uvádza, že po úspešnom prechode Ethereum na Proof of Stake, ku ktorému by malo dôjsť pravdepodobne už tento týždeň, sa môže stať kryptomena Ethereum (ETH) pre inštitúcie omnoho lákavejším investičným artiklom. Odôvodňuje to najmä tým, že ponúkne možnosť stakingu a zároveň podľa Ethereum Foundation zníži svoju energetickú spotrebu až o 99%.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Významné zníženie spotreby energie po merge (prechode ETH na PoS) môže umožniť niektorým inštitucionálnym investorom kúpiť token, ktorý predtým kúpiť nemohli, pretože fungoval na konsenze Proof od Work,” uviedli analytici Bank of America Alkesh Shan a Andrew Moss.

V správe tiež tvrdia, že inštitúcie oveľa radšej využijú možnosť zapojiť sa do Ethereum ekosystému skrz staking, než využívať aplikácie DeFi, ktoré môžu byť z ich pohľadu rizikovejšie. Staking totiž podľa Shana a Mossa prinesie inštitúciám oveľa „nižšie úverové riziko a  riziko likvidity“, než akoby peniaze zverili jednému z DeFi protokolov.

Analytici banky na druhú stranu uznali, že na cenu Ethereum nemusí mať merge okamžitý pozitívny vplyv. Naznačili totiž, že zrejme mnohí investori až po prechode ETH na PoS pochopia, že táto aktualizácia nezlepší priepustnosť transakcií ETH – čiže nebudú ani rýchlejšie ani lacnejšie, čo patrí medzi najčastejšie mylné očakávania od tejto udalosti.

5 dezinformácii v súvislosti s prechodom Ethereum na Proof of Stake

,,Významný rast ceny ETH pod júla do polovice augusta môže naďalej slabnúť, pretože investori pochopia, že zdanlivo bezprecedentný prechod ETH na PoS nebude riešiť problémy so škálovateľnosťou alebo vysokými transakčnými poplatkami a že tento problem sa vyrieši až v budúcnosti skrz ďalšie budúce aktualizácie,” uviedla BoA.

Dan Held, bývalý marketingový šéf burzy Kraken, upozornil, že prechod ETH na Proof of Stake  môže vytvoriť ďalší tlak na Bitcoin, ktorého energeticky náročná ťažba bude čeliť ešte väčšiemu tlaku než doposiaľ.

Prechod Ethereum na PoS vytvorí tlak na Bitcoin, myslí si Dan Held

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.