Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Prechod Ethereum na PoS vytvorí tlak na Bitcoin, myslí si Dan Held

Článok

bitcoin
Zdroj: Unsplash.com

Marketingový šéf kryptomenovej burzy Kraken Dan Held v rozhovore pre portál DeCrypt poznamenal, že úspešný prechod Ethereum na Proof of Stake konsenzus (PoS) môže vytvoriť ďalší tlak na Bitcoin zo strany environmentalistov, ktorí kritizujú jeho ťažbu.

Dan Held, ktorý sa označuje za “mostmalistu”, čo znamená, že verí predovšetkým Bitcoinu, no je otvorený aj voči víziám ostatných kryptomien (na rozdiel od bitcoinového maximalizmu), skonštatoval, že prechod Ethereum na energeticky omnoho menej náročný konsenzus PoS môže byť silným argumentom v rukách kritikov BTC, ak ide o ekologickosť jeho ťažby.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Predposledný krok pred Ethereum na PoS je hotový! Objavili sa aj problémy

,,Myslím si, že to zvýši tlak na spotrebu energie pri BTC, pretože ukážu na Ethereum a povedia: „Hej! Tento blockchain!” – hovorím to z pohľadu laika – „Tento blockchain nespotrebováva veľa energie, ale ty (bitcoiner) jej spotrebovávaš veľa!” A to je celé. Nebudú rozumieť rozdielu medzi Proof of Work a Proof of Stake a ani ničomu inému.“

Ich primárnym argumentom bude v skutočnosti pravdivé tvrdenie – Proof of Stake naozaj výrazne zníži energetickú náročnosť overovania transakcii Ethereum (Ethereum Foundation to odhaduje až na 99%). Problém je však v tom, že tento fakt neberie ohľad na argumenty, prečo sa BTC drží Proof of Work.

Nepozná dôvod, prečo by mal BTC opustiť PoW

Held zdôraznil, že doposiaľ nepočul dôveryhodný dôvod, prečo by sa mal Bitcoin vzdať Proof of Work konsenzu.

Na úvod poukázal na bezpečnostné obavy spojené s merge Ethereum, kde zaradil skutočnosť, že niekoľko kľúčových stakovacích fondov (Lido, Coinbase, Kraken, Binance) má pod kontrolou viac než 60% stakovaných ETH, čo z nich vytvára jasný cieľ pre regulačné orgány a zároveň kryptomenu Ethereum výrazne centralizuje. Vzhľadom na nedávnu kauzu Tornado Cash je tento problém spájaný najmä s rizikom možnej cenzúry transakcií.

,,Ak dôjde ku katastrofálnemu zlyhaniu v protokole Ethereum kvôli týmto kompromisom, potom tento protokol zlyhal, hoci aj znížil spotrebu energie o 99%. Nehovorím, že sa to stane, ale (prechod na PoS) otvára Ethereum voči niektorým vektorom technických útokov, ktoré bitcoinová komunita nechce prijať. A preto sa drží Proof of Work konsenzu.“

Pokiaľ ide o Bitcoin, myslí si, že mu môže pomôcť súčasná situácia týkajúca sa energetickej krízy a prehodnocovania politík ESG (environmentálne a sociálne riadenie). Ide o všeobecný pojem, ku ktorému sa zaviazali politici a firmy v rôznych sektoroch od investičných produktov, vládnych politik a firemných hodnôt. Held označil za veľmi hlúpu najmä ESG politiku v EÚ, ktoré budú musieť byť podľa jeho názoru prehodnotené, pretože zjavne nefungujú.

Pokiaľ ide o BTC v ére energetickej krízy, spoločnosť Arcane Reasearch vypracovala štúdiu, ktorá naznačuje, že v konečnom dôsledku môže byť BTC v tejto oblasti pozitívnym hráčom a nie naopak.

Bitcoin môže prispieť k vyriešeniu energetickej krízy, uvádza štúdia Arcane Research

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.