Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bakkt možno až koncom roka 2019, naznačil riaditeľ ICE

Článok

zo dňa

Bakkt

Generálny riaditeľ Intercontinenal Exchange (ICE) Jeff Sprecher uviedol, že spustenie platformy Bakkt, ktorá je dcérskou spoločnosťou ICE, očakáva až niekedy v druhej polovici roka 2019. Povedal to v rámci správy uverejnenej 7. februára, keď informoval o výsledkoch firmy v 4. štvrťroku 2018.

Sprecher prezradil, že ICE vynaložila okolo 1 miliardy dolárov na strategické investície do najbližších rokov, medzi ktoré patrí aj spustenie platformy Bakkt pre správu, používanie a obchodovanie digitálnych mien. Bakkt má vôbec ako prvá spoločnosť na svete priniesť možnosť obchodovať Bitcoin fututures kontrakty s reálnymi BTC.

Intercontintal Exchange je konglomerát, ktorý spravuje 23 popredných svetových búrz vrátane giganta Newyorskej burzy cenných papierov (NYSE).

Viac podrobností k Bakkt odhalil Scott Hill, finančný riaditeľ ICE, ktorý prezradil, že výdavky ICE týkajúce sa Bakkt budú predstavovať v prvom štvrťroku 20 až 25 miliónov dolárov.

Sprecher taktiež naznačil, že spustenie platformy Bakkt vníma ako riskantný krok, tzv. “moonshot”, keďže ICE väčšinou investuje do menej rizikových segmentov, ktoré majú dlhšiu tradíciu. ,,Je to trochu moonshot stávka, ktorá je organizovaná spôsobom, ktorý je veľmi odlišný od toho, akým ICE zvyčajne podniká,” vyhlásil.

Sprecher dodal, že Bakkt bude fungovať nezávisle od ICE, bude mať vlastné kancelárie, riadiaci tím aj infraštruktúru. Zdôraznil, že hoci BAKKT ešte oficiálne svoj obchodný stôl neotvoril, už má niekoľko významných investorov na čele so Starbucks a Microsoft.

Finančný riaditeľ Scott Hill skonštatoval, že Bakkt je dlhodobým projektom a nie agendou na rok 2019. ,,Myslíme si, že Bakkt je investíciou do budúcnosti. O príjmoch a príležitostiach na trhu, ktorých sa dočkáme skôr v budúcnosti, než v roku 2019.“

Toto vyhlásenie jasne naznačuje, že ani samotné ICE neočakáva, že už v roku 2019 by mal nastať nový kryptomenový bullrun. Skôr verí v kryptomeny v dlhodobom horizonte a Bakkt má byť projektom so silnou infraštruktúrou, ktorý umožní veľkým investorom dlhodobé fungovanie na novom trhu.

Riaditeľka Bakkt: Chystáme sa priniesť kryptomenovú revolúciu

Bakkt potvrdil novú akvizíciu

Bakkt medzitým oznámil, že oficiálne uzavrel prvú významnú akvizíciu, keď spečatil spoluprácu s Rosenthal Collins Group (RCG), o ktorej sme vás informovali už v januári. Podľa generálnej riaditeľky Bakkt Kelly Loefflerovej táto akvizícia pomôže  pri riadení rizík a realizácii pokladničných operácii. RCG totiž so sebou prináša dlhoročné skúsenosti v oblasti správy financií, prania špinavých peňazí a politiky Know Your Client (KYC).

Spustenie Bakkt bolo pôvodne naplánované už na 12. decembra 2018, s tým, že neskôr sa hovorilo o januárovom termíne. Ani tento termín sa napokon nedodržal, pretože BAKKT stále čaká na schválenie od Americkej komisie pre terminované obchody s komoditami (CFTC). Kellz Loefflerová tvrdí, že napriek zdržaniu celý tím Bakkt robí významné pokroky. Nový dátum spustenia Bakkt oficiálne prezradený nebol, no vyjadrenie šéfa ICE naznačuje, že sa ho dočkáme až koncom roka.

Recenzia 3Commas: Take Profit + Stop Loss zároveň, Trailing Profit či obchodné boty. Všetko v jednej platforme

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Populárne

Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

-

Upozornenie

CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.

-

Kryptonovinky.sk © 2018

-