Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Ark Invest začína veriť v úspech Ethereum. V Bitcoine chce mať 60% investície

Článok

Ethereum Bitcoin
Pixabay.com

Spoločnosť Ark Investment, ktorá je druhým najväčším inštitucionálnym investorom do Bitcoinu skrz produkt Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), začína viac veriť aj v svetlú budúcnosť dvojky na trhu s kryptomenami Ethereum (ETH).

Skonštatovala to generálna riaditeľka a zakladateľka úspešnej investičnej firmy Ark Investment Cathie Woodová, ktorá počas pondelňajšej konferencie SALT v New Yorku poznamenala, že Bitcoin má veľkú šancu do 5 rokov zdesaťnásobiť svoju cenu – ísť teda na čiastku okolo 500 000 USD. Tento predpoklad postavila na tom, že čoraz viac inštitúcii alokuje Bitcoin do svojich portfólií a drží sa stratégie umiestniť doňho zhruba 5% svojich voľných finančných zdrojov vyčlenených pre investície.

https://twitter.com/DocumentingBTC/status/1437878632819658757

Podrobne sledujú Ethereum

Pokiaľ ide o samotnú investičnú stratégiu Ark Investments, prezradila, že sa viac začínajú sústrediť aj na kryptomenu Ethereum. Cieľom firmy je, aby v nej mala v budúcnosti zhruba 40% svojich kryptoinvestícií. Zvyšných 60% zostane v Bitcoine. V BTC má pritom v súčasnosti okolo 300 miliónov dolárov skrz expozíciu voči Grayscale Bitcoin Trust (GBTC).

K Ethereum skonštatovala, že rast popularity projektov na ňom postavených z DeFi a NFT sektora v kombinácii s očakávaným prechodom na Ethereum 2.0 a Proof of Stake (PoS) ich presvedčili, že ide o kryptomenu, ktorá má svetlú budúcnosť s veľkým potenciálom cenového rastu.

,,Som fascinovaná tým, čo sa deje v DeFi, ktoré výrazne znižuje náklady pre infraštruktúru finančných služieb,” uviedla. ,,Naša dôvera v Ethereum dramaticky narástla, pretože sme videli začiatok prechodu od Proof of Work na Proof of Stake”.

Môžu investovať aj do kanadského Bitcoin ETF

Art Investment pred pár dňami Americkej komisii pre cenné papiere a burzu (SEC) formálne oznámila, že v nasledujúcom období môže urobiť skrz svoje fondy aj investíciu do kanadských Bitcoin ETF, nakoľko na americkom trhu zatiaľ Bitcoin ETF povolené nebolo. Firma si tak otvorila dvere aj k inej forme investície do Bitcoinu, čo by teoreticky mohlo znamenať, že začne zoštíhľovať svoju pozíciu v GBTC na úkor kanadských BTC ETF, ktoré sú výhodnejšie.

Pokiaľ ide o kryptotrh, okrem expozície do BTC cez GBTC má Ark Investment nakúpené aj akcie najväčšej americkej kryptoburzy Coinbase.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.