Portál CNBC informoval, že amerických regulácii kryptomien sa tak čoskoro nedočkáme.
Rob Royce, špeciálny asistent Bieleho domu pre kyberbezpečnosť počas mníchovskej konferencie povedal, že americké plány na regulácie kryptomien sú stále vo fáze “študovania problematiky”. Americká vláda musí lepšie porozumieť benefitom a rizikám, ktoré prináša Bitcoin a ostatné digitálne meny.
,,Domnievam sa, že stále študujeme a snažíme sa pochopiť dobré a zlé nápady v tejto oblasti. Nemyslím si, že sme blízko,” povedal Royce.
Úvod roka bol pre Bitcoin a ostatné kryptomeny veľmi kritický, keď korekciu trhu (BTC padol z 20 tisíc dolárov až na necelých 6 tisíc), sprevádzalo mnoho negatívnych správ týkajúcich sa rôznych regulácií a zákazov kryptomien naprieč celým svetom.
Mnoho z nich sa napokon ukázalo byť nepravdivých, no situácií na trhu s digitálnymi menami vôbec neprispievali. Jedna z prvých dobrých správ tohto roku prišla práve z USA, kde SEC (Americká komisia pre burzu a cenné papiere) a CFTD (Komisia pre obchodovanie s komoditnými kontraktmi) zaujali ku kryptomenám pozitívny prístup, pričom predsedom CFTD Christopherom Giancarlom bola vyslovená veta ,,Keby tu nebol Bitcoin, nebol by tu Blochckain”, ktorá sa rýchlo začala šíriť internetom.
Viac o februárovom stretnutí SEC a CFTD sme písali v tomto článku.
Jay Clayton (SEC) sa vtedy vyjadril, že kryptomeny majú svoje pozitíva – ako sú napríklad digitálne meny, ale v rovnaký čas robia starosti kriminálne aktivity s nimi spojené. ,,Nemôžete otočiť hodiny dozadu a vrátiť kryptomeny naspäť,” povedal na margo toho, že napríklad pri krádežiach kryptomien je nemožné prinávratiť ukradnutú hodnotu poškodeným investorom.
Príkladom takéhoto rizika je napríklad tohtoročný hackerský útok na japonskú burzu Coincheck, z ktorej bola odcudzená kryptomena NEM v hodnote vyše 500 miliónov dolárov. Burza musela následne zmraziť výbery všetkým klientom, za čo sa dočkala žaloby. Nepomohlo ani to, že okradnutým investorom sľubuje odškodnenie.
Dôležitý bude summit G20 v Argentíne
Čo sa týka regulácií ďalším významným dátumom pre kryptosvet bude marcový summit G20 v Argentíne v Buenos Aires. Očakáva sa, že najmä Francúzi a Nemci budú v tejto téme aktívni.
,,Máme spoločnú francúzsko-nemeckú analýzu rizík spojených s Bbitcoinom. Máme pripravené regulačné návrhy, ktoré budú predložené ako náš spoločný návrh partnerom skupiny G20,” citovala agentúra Reuters ministra financií Bruna Le Maireho. ,,Máme zodpovednosť voči našim občanom vysvetliť im riziká a redukovať ich,” dodal k tomu Peter Altmaier zastupujúci Nemecko.
Ebook: TOP 5 AI kryptomien
Dostupné na stiahnutie
Britská premiérka Theresa Mayová a tajomník ministerstva financií StevenMnuchin zas vyjadrili potrebu konsolidovať stanoviská jednotlivých krajín, zatiaľ čo bývalý štátny tajomník USA John Kerry povedal v rozhovore pre Cointelegraph, že táto technológia má hodnotu a je potrebné o nej hovoriť. Zaujímavý bol tiež názor zástupcu guvernéra švédskej centrálnej banky, podľa ktorého kryptomeny nespĺňajú kritéria na to, aby boli nazývané peniazmi.
TIP: Prečítajte si dnešný súhrn správ zo sveta kryptomien
Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.