Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Amazon poprel špekulácie o platbách Bitcoinom

Článok

Popreté
Pixabay.com

Fámy o tom, že spoločnosť Amazon začne ešte tento rok akceptovať Bitcoin (BTC) a následne aj ďalšie kryptomeny typu Ethereum, Cardano či Bitcoin Cash ako platidlo napokon zrejme neboli pravdivé. Firma, ktorú zakladal najbohatší muž planéty Jeff Bezos ich totiž skrz svojho hovorcu poprela.

Amazon začal byť intenzívne spájaný s Bitcoinom a kryptomenami koncom minulého týždňa, kedy potvrdil informáciu o hľadaní nového šéfa pre oddelenie špecializované na kryptomeny a blockchain technológiu. Následne britský plátok City A.M. odvolávajúci sa na svoj údajne veľmi dobre informovaný zdroj z prostredia Amazonu napísal, že najväčší maloobchodný predajca na svete začne do konca roka akceptovať Bitcoin.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Tieto fámy podporili pozitívny sentiment okolo Bitcoinu, ktorý po dlhšej dobe vďaka spleti udalosti posilnil na cene až na úroveň 40 000 USD. Následne však firma Amazon zmieňované špekulácie poprela (hoci nevylúčila možnosť prijímania kryptomien v budúcnosti) na čo Bitcoin reagoval prakticky okamžite korekciou rastu k cene okolo 36 500 USD.

,,Hoci náš záujem o tento sektor je naozaj reálny, špekulácie, ktoré nasledovali okolo našich konkrétnych plánov s kryptomenami nie sú pravdivé,” uviedol hovorca Amazon, ktorý k možnej akceptácii Bitcoinu či iných kryptomien ako platidla dodal, že v budúcnosti nie je nič vylúčené: ,,Stále sa sústredíme na skúmanie toho, ako by mohlo vyzerať nakupovanie na Amazon v budúcnosti.”

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.