Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Amazon začne ešte tento rok prijímať Bitcoin, tvrdí anonymný zdroj

Článok

Amazon
Pixabay.com

Cez víkend sme vás informovali, že spoločnosť Amazon hľadá špecialistu na pozíciu vedúceho oddelenia kryptomien a blockchain technológie, čo samé o sebe naznačuje, že tento maloobchodný gigant sa chce začať výraznejšie orientovať na sektor digitálnych aktív. Najnovšie správy dopĺňajú túto informáciu o špekuláciu, podľa ktorej Amazon už tento rok začne s akceptovaním Bitcoinu ako platidla.

Túto informáciu potvrdil londýnskemu médiu City A.M., ktoré následne citovalo viacero popredných médií, nemenovaný anonymný zdroj z prostredia Amazonu. Podľa jeho tvrdení bude platobná brána Amazon podporujúca platby BTC hotová už do konca roka 2021.

Bitcoin a súboj Bezosa s Elonom Muskom?

,,Nejde len o štúdiu návrhov na nastavenie platobných riešení pre kryptomeny v určitom okamihu v budúcnosti – ide o úplnú, dobre premyslenú a prediskutovanú súčasť budúceho mechanizmu Amazonu. Začne to Bitcoinom – to je kľúčová prvá fáza tohto kryptou projektu,” uviedol zdroj tvrdiaci, že iniciatívu firmy týmto smerom poháňanal samotný Jeff Bezos.

To je zaujímavé o to viac, že Jeff Bezos je nielen najbohatší muž planéty, ale aj veľký rival Elona Muska a to v mnohých ohľadoch. Okrem toho, že súperia o post najbohatšieho človeka na zemi, vedú konkurenčný boj vo vesmírnom sektore v rámci ich spoločnosti SpaceX a Blue Origin a sú známi tým, že sa medzi sebou radi podpichujú. Nuž a keďže Musk už priznal nemalú osobnú aj firemnú investíciu do Bitcoinu (Tesla, SpaceX) je možné, že Bezos si tiež nebude chcieť nechať ujsť tento vlak.

Skúsia aj vlastnú kryptomenu?

Zmieňovaný zdroj zároveň potvrdil, že okrem akceptácie Bitcoinu či iných kryptomien Amazon intenzívne skúma aj možnosti vytvorenia vlastnej kryptomeny, ktorá by mohla uzrieť svetlo sveta už v roku 2022. V tomto smere však môže firma naraziť na nemalé komplikácie podobne ako Facebook, ktorý mal podľa pôvodných plánov vlastnú kryptomenu uviesť už dávno, no plány mu zmarili regulátori. Projekt Facebooku Diem je tak stále len vo fáze príprav.

Zdroj: cointelegraph.com, cityam.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.