Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Amazon by mohol začať prijímať kryptomeny ako formu platidla

Článok

Amazon
Pixabay.com

Spoločnosť Amazon vzbudila pozornosť fanúšikov kryptomien vytvorením novej pracovanej pozície pre vedúceho projektu týkajúceho sa kryptomien a blockchain technológie.

Táto správa naznačuje, že Amazon by sa mohol začať výraznejšie zaujímať o digitálne aktíva, hoci nie je úplne jednoznačné, či v pláne tohto giganta je akceptácia už existujúcich kryptomien ako platidla, alebo vytvorenie vlastnej kryptomeny na spôsob projektu Diem, ktorý buduje (hoci s nemalými ťažkosťami) ďalší americký gigant Facebook.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Portál DeCrypt, ktorému sa podarilo dopracovať k stručnému vyjadreniu hovorcu Amazon doplnil, že podľa všetkého firma, ktorá urobila z Jeffa Bezosa najbohatšieho človeka na svete, zvažuje skôr integráciu platieb kryptomenami v rámci svojej obrovskej platobnej siete.

,,Inšpirovali sme sa inováciami prebiehajúcimi v priestore kryptomien a skúmame, ako by to mohlo na Amazone vyzerať. Veríme, že budúcnosť bude postavená na nových technológiách, ktoré umožnia moderné, rýchle a lacné platby a dúfame, že túto budúcnosť prinesieme zákazníkom Amazon čím skôr,“ uviedol hovorca najväčšej online maloobchodnej siete na svete.

Prečítajte si tiež: Twitter by mohol integrovať Bitcoin do svojich služieb, naznačil Jack Dorsey 

Šéf nového oddelenia Amazon zameraného na kryptomeny a blcokchain technológiu by mal mať viacročné skúsenosti s digitálnym menami a tiež projektmi centrálnych bánk (CBDC) v tejto oblasti. Popri tom by mal rozumieť distribuovaným účtovným knihám (ledgerom), čiže základnym pilierom blockchain technológie. Z pracovnej ponuky vyplýva, že súčasťou tejto pracovnej pozície by malo byť vybudovanie zahájovacej stratégie vstupu Amazon do sveta kryptomien a vybraný človek  by mal byť zároveń zodpovedný za vybudovanie stratégie investícii Amazon do tohto sektora.

Tieto správy naznačujú, že Amazon to myslí s kryptomenami naozaj vážne, hoci zostáva predmetom špekulácii, či spoločnosť vidí potenciál aj v samotnom Bitcoine, alebo skôr v integrácii používania stablecoinov či kryptomien centrálnych bánk (CBDC).

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.