Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Twitter by mohol integrovať Bitcoin do svojich služieb, naznačil Jack Dorsey

Článok

Twitter
Pixabay.com

Šéf spoločnosti Twitter Jack Dorsey počas “earnings call” o výsledkoch hospodárenia firmy za druhy kvartál 2021 zdôraznil, že hlavnou ambíciou tejto spoločnosti by malo byť v nasledujúcich mesiacoch a rokoch ešte väčšie zapojenie sa do sveta kryptomien.

Jack Dorsey počas prezentácie určenej investorom uviedol, že je nesmierne dôležité, aby sa Twitter naďalej aktívne zapájal do kryptosektora a “agresívne doňho investoval”. Pod pojmom agresívne investovanie podľa všetkého myslel investície do budovania infraštruktúry pre integráciu digitálnych platieb, hoci nemožno vylúčiť ani ambíciu Twitteru investovať priamo do Bitcoinu, keďže jeho druhá firma Square už vlastní vyše 8000 BTC.

,,Myslím si, že (kryptomeny) sú veľkou súčasťou našej budúcnosti. Myslím si, že je okolo nich množstvo inovácii nad rámec samotnej meny, obzvlášť ak uvažujeme o väčšej decentralizácii,” uviedol Dorsey, ktorý založil aj Square a je známy ako obrovský fanúšik Bitcoinu.

Dôležité je uviesť, že Jack Dorsey na rozdiel od Marka Zuckerberga, ktorý stojí na čele Facebooku, nikdy nenaznačoval ambíciu vytvoriť pre svoju sociálnu sieť vlastnú kryptomenu. Skôr sa prikláňa k integrácii Bitcoinu do služieb a funkcii, ktoré Twitter ponúka a bude ponúkať.

Prečítajte si tiež: Jack Dorsey verí, že Bitcoin pomôže svetovému mieru

Dorsey konkrétne naznačil, že Bitcoin by mohol byť využívaný v rámci produktov, ktoré sú na Twitteri vo vývoji – patria medzi ne Super Follows, Commerce, Subscriptions či Tip Jar.

Tip Jar je napríklad funkcia, ktorá umožní poslať malý “donate” respektíve “tip” obľúbeným tvorcom obsahu na tejto sieti. Tu je podľa všetkého priestor pre využitie bitcoinu a technológie Lightning network popri spolupráci so spoločnosťou Square, ktorá vyrába hardvérovú peňaženku pre Bitcoin a má už bohaté skúsenosti s integráciou bitcoinových platobných riešení.

Lightning Network, teda riešenie pre škálovanie bitcoinu na jeho druhej vrstve, by mohlo byť integrované nielen do samotného Twitteru, ale aj do projektu BlueSky, čo je projekt zameraný na decentralizovaný štandard pre sociálne siete. Samotný Jack Dorsey už viackrát potvrdil, že chce, aby sa Twitter v budúcnosti pretransformoval do výrazne decentralizovanejšieho prostredia.

Z uvedeného vyplýva, že kým bude CEO Twitteru práve Jack Dorsey, Bitcoin bude mať na tejto sociálnej sieti prívetivé prostredie.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.