Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

12-ročný chlapec zarobil vďaka NFT projektu 400 000 dolárov. Nemá ani bankový účet

Článok

NFT
Zdroj: Pixabay.com

12-ročný mladík Benyamin Ahmed zarobil vyše 400 tisíc amerických dolárov vďaka úspechu jeho NFT projektu Weird Whales. Chlapec pritom zatiaľ nemá ani bankový účet.

Mladý talentovaný programátor správne odhadol príležitosť uspieť počas veľkej mánie okolo nezameniteľných tokenov (NFT – nonfungible tokens), ktorú okrem retailových fanúšikov kryptomien v poslednej dobe poháňajú aj kroky celebrít a spoločnosti, ktoré sa začínajú detailnejšie zaujímať o tento sektor. Ahmed konkrétne uspel s projektom 3350 programovo generovaných pixelových veľrýb Weird Whales, po ktorých vďaka úspešnej propagácii výrazne stúpol dopyt. Celá kolekcia sa údajne stihla predať len za 9 hodín!

,,Všetko som dokončil a dal dokopy v priebehu 5 týždňov. Zarobil som na tom okolo 290 tisíc libier,” pochválil sa v rozhovore pre Geo.tv. V prepočte išlo o čiastku 400 tisíc dolárov, 338 tisíc eur alebo 8,5 milióna českých korún.

K úspechu mu pomohla nečakaná pomoc väčšieho Twitter účtu, ktorý podrobne sleduje trh s NFT. ,,Na svojom Twitteri som mal najprv len niekoľko sledovateľov. Našťastie nejaký veľký Twitter účet retweetol môj príspevok a teraz mám už vyše 12 000 followerov. Od BBC, cez New York Post až po GEO News – všetci prebrali moje správy,” opísal, ako sa stal jeho NFT projekt stal v priebehu krátkej doby virálnym.

Bohatý aj bez bankového účtu

,,Benyamin sa stal hitom, pretože má len 12 rokov. Je veľmi kreatívny, nemá bankový účet, nemá účtovníka, a preto svoje peniaze prenecháva na blockchaine,” doplnil jeho otec Ahmed, ktorý tomu, čo robí jeho syn, dobre rozumie. On sám je totiž softvérovým vývojárom a kryptomeny pozná. Svojich synov začal učiť kódovať, už keď mali 5 rokov. Teraz jeden z nich zarobil nemalé peniaze ešte pred strednou školou.

Niektorí kritici sprvoti neverili, že za projektom stojí len 12-ročný chlapec. Špekulovali, že môže ísť len o marketing postavený na príbehu mladíka, ktorý zažiaril s vlastným NFT. Ahmed preto natočil video, na ktorom ukázal, ako celý projekt manažuje. Zverejnil ho na YouTube.

Zisk drží v kryptomene Ethereum

12-ročný programátor na záver doplnil, že svoj zisk si drží v kryptomene Ethereum (ETH), ktorá sa stala hlavným domovom pre väčšinu doterajších vývojárov NFT projektov. Aj ošiaľ okolo NFT pomáha Ethereum k tomu, že jej cena opäť prudko rastie. Zo 400 tisíc dolárov tak napokon môže byť pre Ahmeda smerom do budúcnosti ešte oveľa viac, nakoľko Ethereum naďalej posilňuje.

Minulý týždeň sa na blockchaine Ethereum zo štvrtku na piatok dokonca vytratilo z obehu viac mincí, než sa ich vyťažilo, čo znamená, že bolo deflačné. Prispel k tomu aj ošiaľ okolo NFT, ktorý je spojený s veľkými poplatkami za transakcie, ktoré sú následne použité na pálenie mincí ETH. Tejto téme sme sa podrobnejšie venovali v tomto článku.

Zdroj: cryptoslate.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.