Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Zopár dôležitých správ o Bitcoine na úvod týždňa

Článok

India a kryptomeny
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Bitcoin vytvoril v priebehu nedele svoje nové historické cenové maximum 49 487 dolárov a teda naozaj len málo mu chýbalo, aby prekonal magickú úroveň 50 000 USD. V tomto článku vám zhrnieme pár zaujímavých správ týkajúcich sa Bitcoinu za uplynulých niekoľko hodín.

Záujem bánk pokračuje

Azda najzaujímavejšie správy  prichádzajú z bankového sektora. Gigant BNY Mellon z New Yorku totiž nie je jedinou bankovou inštitúciou, ktorá v priebehu uplynulého týždňa naznačila záujem poskytovať kryptomenové služby. Podobné správy prichádzajú aj zo strany gigantov v Európe, juhovýchodnej Ázie či Spojených štátov. Podrobne sme sa tejto téme venovali v tomto osobitnom článku.

Taleb predal všetky bitcoiny a už mu neverí

Kým cena Bitcoinu prudko rastie hore, bývalý trhový analytici a trate Nassim Nicholas Taleb, ktorý sa výrazne preslávil vďaka knihe The Black Swan, prezradil, že všetky svoje Bitcoiny predal. ,,Zbavil som sa všetkych mojich BTC. Prečo? Mena nikdy nemá byť taká volatilná. Nemôžete bitcoinom ohodnotiť veci. So všetkým rešpektom, je to zlyhanie (minimálne nateraz),“ uviedol a doplnil, že plánuje zrušenie svojho účtu na Coinbase.

Keď sa ho Ryan Peyman Tavakol následne spýtal, či vníma Bitcoin aspoň ako aktívum a hedge voči nezodpovedným centrálnym bankám, odpovedal mu stručne: „Zlyhal“.

Na jeho vyjadrení je zaujímavé, že v minulosti bol fanúšikom Bitocinu. V roku 2018 povedal, že je excelentnou myšlienkou.

India je blízko ku zákazu kryptomien

Indický návrh zákona, ktorý hovorí o kompletnom zákaze držby kryptomien v tejto krajine, bude podľa všetkého schválený. Uviedol to pod podmienkou zotrvania v anonymite vysoký úradník z Ministerstva financií. Obyvateľom Indie a spoločnostiam, ktoré v tejto krajine s digitálnymi aktívami podnikajú, po schválení zákona zostane 3 až 6 mesiacov na to, aby sa svojich digitálnych aktív zbavili. Zákon, ktorý ešte  nebol oficiálne ani predstavený, by sa mal dostáť do platnosti ešte tento rok. Centrálna druhej najľudnatejšej krajiny sveta medzitým pripravuje plán pre vydanie vlastnej digitálnej meny.

„Krypto mama“ volá po jednoznačnej regulácii

Komisárka Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) Hester Peirceová, ktorá je známa aj pod prezývkou “Krypto mama“, povedala, že plány BNY Mellon spravovať digitálne aktíva, vytvárajú na amerických regulátorov ešte väčší tlak, aby výraznejšie pokročili v stanovení jasných regulačných pravidiel.

Peirecová už dlhší dobu volá po reguláciách, ktoré prinesú do trhu s kryptomenami väčšiu jasnosť. Teraz po zmene vlády dúfa, že prídu do úradu SEC ľudia, s ktorými to bude možné. ,,Nová administratíva prináša príležitosť znovu sa na to pozrieť. Je to okamžik, kedy sa zdá, že aj ostatní v trhu sú pripravený na svieži pohľad.”

BitPay sa dostáva k zákazníkom Apple

Spoločnosť BitPay, ktorá sa špecializuje na realizáciu jednoduchých cypto-to-fiat transakcií, oznámila, že jej klienti, ktorí disponujú platobnými kartami od Mastercard, si môžu prepojiť ich BitPay účty s Apple Wallet a využívať platobné služby Apple Pay. ,,Máme tisíce zákazníkov aplikácie BitPay Wallet app, ktorý používajú BitPay kartu a stále hľadajú spôsoby, ako použiť svoje kryptomeny na platby. Pridanie Apple Pay a čoskoro aj Google Pay a Samsung Pay už čoskoro umožní pohodlné používanie karty BitPay na ďalšom množstve nových miest,” oznámila firma.

Schvália Bitcoin ETF aj v Austrálii?

Po tom ako v Kanade minulý týždeň povolili vôbec prvé Bitcoin ETF na Severoamerickom kontinente, sa možno čoskoro dočká svojho Bitcoin ETF aj Austrália. Austrálsky denník Financial Review v piatok informoval, že spoločnosť Cosmos Capital má veľkú šancu, aby získala povolenie na tento produkt od miestneho regulátora Austrálskej komisie pre cenné papiere a burzu. Potvrdila to komisárka Cathie Armorová, ktorá však upozornila, že takéto ETF musí spĺňať všetky príslušné pravidlá.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.