Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Zlomový okamih pre Bitcoin? Po BNY Mellon sa  zaujímajú aj ďalšie banky

Článok

Banky a kryptomeny
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Americký gigant BNY Mellon nie je jedinou bankovou inštitúciou, ktorá sa začína detailnejšie zaujímať o Bitcoin (BTC). Čerstvé správy prichádzajú aj z Ázie, Európy či zo strany ďalšej veľkej americkej investičnej banky.

BNY Mellon mohol urobiť zlomový krok

Už koncom minulého týždňa sme vás informovali, že najstaršia americká banka BNY Mellon (existuje 236 rokov) sa v tomto roku chystá spustiť svoje custody riešenie pre bezpečnú úschovu Bitcoinu. Ide o banku, ktorá spravuje inštitucionálnym klientom aktíva v rekordnej hodnote 41 biliónov dolárov a ďalšie 2 bilióny má k dispozícii na aktívne investovanie.

,,Keď najväčší (bankový) správca aktív na svete oznámi, že chce spravovať digitálne aktíva, zdá sa mi, že pre trh je to zlomový bod,” okomentoval cez víkend túto novinku Guy Hirsch, vedúci eToro pre oblasť USA. ,,Práve  rozmýšľam nad tým, čo sa stane s kryptomenami, keď iba malá porcia inštitucionálnych klientov BNY Mellon sa následne rozhodne alokovať časť svojho portfólia do Bitcoinu. Ak by to bolo pol percenta zo $41 biliónov, ktoré BNY Mellon spracováva, videli by sme, že cena by mohla mieriť k predikciám, ktoré prezentovali JP Morgan či Guggenheim.” uviedol.

My dopĺňame, že Guggenheim predpovedá Bitcoinu v horizonte niekoľkých rokov cenu 600 000 USD a JP Morgan Stanley už do konca roka 2021 cenu 146 000 USD.

To však nebolo všetko. Cez víkend sa totiž objavili správy, že podobné plány majú aj ďalší bankoví giganti.

Gigant z Ázie

Následnou zaujímavou lastovičkou bolo vyjadrenie Banco Bilbao Vizcaya Argentina (BBVA), teda najväčšej banky juhovýchodnej Ázie, ktorá potvrdila, že podrobne začala skúmať kryptomeny Bitcoin, Ethereum, XRP a Bitcoin Cash a podľa všetkého chystá vlastnú kryptozmenáreň. Jej predstavitelia však portálu DeCrypt potvrdili, že zatiaľ nemajú regulačné povolenia, takže ide o proces, ktorý si vyžaduje nejaký čas.

JP Morgan Stanley má taktiež záujem

Z ostro sledovanej Severnej Ameriky sa zas hlási JP Morgan Stanley, jedna z najväčších investičných bánk v USA, ktorá podľa informácii Bloomberg zvažuje, že skrz svoje investičné rameno s názvom Counterpoint Global v hodnote 150 miliárd dolárov by mohla zaradiť do svojho portfólia aj Bitcoin.

Toto investičné rameno je zaujímavé pre Bitcoin hneď z dvoch dôvodov. Morgan Stanley je špičkovou finančnou inštitúciou a jej vplyv na bankový sektor je obrovský. Okrem toho má aj svoj 10% podiel v Microstrategy, teda firme, ktorá už drží bitcoiny v hodnote viac než miliardy dolárov.

Nutné je však doplniť, že ak by sa JP Morgan Stanley definitívne rozhodol cez svoju dcérsku firmu Bitcoin akumulovať, musel by na to získať najprv regulačný súhlas, čo znamená, že ide o proces, ktorý môže nejaký čas trvať.

Okrem toho v rozhovore pre CNBC co-prezident JP Morgan Daniel Pinto priznal, že jeho banka by mohla v budúcnosti podporovať aj aktívne obchodovanie kryptomien. V skratke skonštatoval, že ak po tom bude dopyt, tak sa určite zapoja, hoci uviedol, že v súčasnosti ten dopyt zatiaľ nie je na takej úrovni, aby to spravili okamžite.

Pridá sa tento rok aj Deutsche Bank?

S najnovšou správou podobného typu prišiel Coindesk, ktorý upozornil, že plán integrovať kryptomeny do svojich služieb má aj nemecký gigant a 21. najväčšia banka na svete Deutsche Bank. Podľa popisu by malo ísť o “plne integrovanú depozitnú platformu pre inštitucionálnych klientov a ich digitálne aktíva, ktorá poskytne bezproblémový prístup k širokému ekosystému kryptomien”.

Coindesk doplnil, v Nemecku je na poskytovanie takýchto služieb nutné získať súhlas od regulátora BaFIN, ktorý aktuálne prehodnocuje hneď niekoľko podobných žiadosti.

Zdroje: coindesk.com, decrypt.co, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.