Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Žaloba kvôli Bitcoin Cash: UnitedCorp žaluje Bitmain, Bitcoin.com, Rogera Vera a burzu Kraken!

Článok

Bitcoin Cash - žaloba
Bitcoin Cash - žaloba

Americká spoločnosť United American Corp (skratka UnitedCorp) podala žalobu na spoločnosti Bitmain, Bitcoin.com, Rogera Vera a burzu Kraken. Predmetom žaloby je tvrdenie, že tieto spoločnosti plánovali získať dominantnú kontrolu nad sieťou Bitcoin Cash (BCH).


Sledujte nás na Facebooku

Firma UnitedCorp, ktorá bola založená v roku 1992, je spoločnosť zaoberajúca sa vývojom a riadením telekomunikačných a informačných sieti. Spravuje portfólio patentov a patentových technológii v oblasti telekomunikácii, sociálnych médií a blockchainu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Žaloba podaná v americkom okresnom súde v južnej Floride tvrdí, že obžalované strany spoločne použili nespravodlivé metódy a praktiky na manipuláciu so sieťou kryptomeny Bitcoin Cash (BCH) v ich prospech a na úkor spoločnosti UnitedCorp a iných zainteresovaných strán.

,,Spoločnosť UnitedCorp sa domnieva, že obžalovaní sa dohodli na efektívnom zavadzaní siete Bitcoin Cash po plánovanej aktualizácii softvéru 15. novembra 2018 s cieľom centralizovať sieť a to všetko v rozpore s prijatými štandardmi a protokolmi spojenými s Bitcoinom od jeho vzniku,” uvádza spoločnosť vo svojom stanovisku.

TIP na článok: Prečítajte si dnešný súhrn TOP správ zo sveta kryptomien

Kontroverzný hardfork Bitcoin Cash

15. novembra 2018 prešla kryptomena Bitcoin Cash hardforkom, v rámci ktorého sa sieť rozdelila na dva súperiace tábory. Jedna časť podporuje reťazec Bitcoin Cash ABC, druhá Bitcoin Cash SV (Satoshi Vision). UnitedCorp tvrdí, že spomínané spoločnosti a Roger Ver prevzali kontrolu nad sieťou hneď po forku pomocou prenájmu “hashovacej sily”.

UnitedCorp taktiež tvrdí, že 20. novembra vývojový tím Bitcoin ABC zaviedol do bloku kód, ktorým posilnil svoju centralizovanú kontrolu nad touto blockchainovou knihou. To má údajne viesť k udržaniu ich kontroly nad implementáciami do siete pre jej budúce aktualizácie.

Bitcoin Cash (BCH) zaznamenal v posledný deň obrovské straty. Ako uvádza portál Cointelegraph jeho hodnota klesla o viac ako 20% percent a cena sa pohybuje tesne nad úrovňou 103 dolárov, čo je najmenej v histórii tejto kryptomeny, ktorá sa v auguste 2017 oddelila od Bitcoinu.

Bitcoin SV (BSV) naopak výrazne rástol o výše 20% a v kapitalizácii prekonal BCH.

V čase písania tohto textu je Bitcoin SV už na piatom mieste v trhovej kapitalizácii kryptomien, kým Bitcoin Cash (BCH) klesol až na siedme miesto.

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.