Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Zakladatelia skrachovaného kryptogiganta Three Arrow Capital po 5 týždňoch prehovorili

Článok

anonym
Zdroj: Pixabay.com

Zakladatelia skrachovaného Three Arrow Capital (3AC) prvýkrát po zhruba 5 týždňoch od bankrotu ich firmy prehovorili, keď poskytli exkluzívny rozhovor Bloombergu.

Su ZhuKyle Davies v interview priznali, že ich prílišná sebadôvera zrodená z viacročného býčieho trhu s kryptomenami, ktorý prinášal obrovské zisky, viedla k sérii zlých rozhodnutí, medzi ktoré patrila aj prehnaná dôvera v projekt Terra (LUNA), k čomu prispelo aj vytvorenie si priateľského púta s jeho zakladateľom Do Kwonom.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Kolaps kryptomeny LUNA na nulu, do ktorej 3AC investovala 500 miliónov dolárov, výkonnosť Three Arrow Capital výrazne zasiahla a skomplikovala situáciu, no Su Zhu s Daviesom uviedli, že klinčekom do rakvy firmy bol až pokles ceny BTC z úrovne 30 000 USD pod 20 000 USD.

,,Počas toho obdobia sme pokračovali v podnikaní ako obvykle (po kolapse Terra). Ale potom keď bitcoin padol z 30 tisíc pod 20 tisíc, bolo to mimoriadne bolestivé. A pre firmu to bol klinec do rakvy.“

Bloomberg sa oboch pýtal aj na to, kde sa práve nachádzajú a prečo sa od bankrotu spoločnosti schovávajú. Uviedli, že miesto pobytu skrývajú z dôvodu obáv o vlastný život, nakoľko po bankrote 3AC im prišlo niekoľko vyhrážok smrťou.

Obaja v interview tiež popreli, že by vytiahli akékoľvek peniaze z firmy pred jej bankrotom a tiež uviedli, že jachtu za 50 miliónov dolárov, ktorá je spomínaná v rámci celej kauzy, mali kúpiť už pred vyše rokom v čase, kedy sa ich podnikaniu darilo.

Nedávno sme písali, že spoločnosť je dlžná až 3,5 miliardy dolárov a že konanie ich zakladateľov mohlo mať náznaky Ponzi schémy.

Three Arrows Capital je dlžný až 3,5 miliardy dolárov. Konanie zakladateľov pripomína praktiky Ponzi schémy

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.