Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Three Arrow Capital je dlžný až 3,5 miliardy dolárov. Konanie zakladateľov pripomína praktiky Ponzi schémy

Článok

peňaženkaZ
Zdroj: Unsplash.com

Čerstvé dáta skrachovaného fondu Three Arrow Capital (3AC) naznačujú, že niektoré kryptomenové spoločnosti, ktoré sa dostali do finančných problémov, boli medzi sebou výrazne prepojené.

Zo súdnych dokumentov spojených s bankrotom Three Arrow Capital (3AC) vyplýva, že firma je dlžná až 3,5 miliardy dolárov a to 27 rôznym firmám, medzi ktoré patria aj Blockchahin.com, Voyager Digital či Genesis Global Trading.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Podrobnosti zverejnila firma Teneo, ktorá bola najatá týmto fondom, aby dohliadala na jeho likvidáciu.

3AC nedokázala splácať svoje pôžičky a zmeškala niekoľko výziev k dodatkovej úhrade veriteľom, čo znamená, že jej investičné účty klesli pod požadovanú úroveň a neboli doplnené.

Z celkových 3,5 miliárd dolárov si požičala 3AC najviac od firmy Genesis spadajúcej pod Digital Currency Group, a to až 2,36 miliardy dolárov.

Z čestného prehlásenia, ktoré podal CEO Blockchain.com Charles McGarraugh tiež vyplýva, že 3AC sa v snahe splácať dlhy začala správať podobne ako rôzne neslávne Ponzi schémy. Príkladom malo byť spoluzakladateľa 3AC Kylea Daviesa požičať si od Genesis ďalších 5000 BTC, ktoré mali v danom čase hodnotu približne 125 miliónov dolárov, aby tieto peniaze použil na zaplatenie marže inému veriteľovi. ,,Takéto správanie je bežné v rámci Ponzi schém, pri ktorých sú skorší investori platení prostriedkami od novších investorov,“ dopĺňa DeCrypt.

Nepochybne zvláštne vyzerá aj skutočnosť, že financie 3AC boli použité na nákup rôznych nehnuteľnosti, ktoré následne mali byť napísané na deti alebo manželku spoluzakladateľa fondu Su Zhua. Ide napríklad o dve rezidencie v Singapure v hodnote 48,8 miliónov respektíve 28,5 miliónov dolárov.

Likvidátor spoločnosti Russell Crumpler skonštatoval, že zatiaľ nie je jasné, ako s majetkom firmy skutočne nakladali, no doplnil, že „zakladatelia jednoznačne insolventnej firmy by nemali mať dovolené narábať s tým, čo môže byť majetkom spoločnosti.“

Problémy Three Arrow Capital začali v čase, kedy skolabovala ceny kryptomeny LUNA a s ňou súvisiaceho stablecoinu UST, čo spôsobilo reťazovú reakciu v rámci celého kryptopriemyslu a negatívne ovplyvnilo aj cenu BTC. Podľa likvidačných dokumentov stratila 3AC zhruba 200 miliónov dolárov len v dôsledku toho, že algoritmicky stablecoin UST stratil svoju fixáciu k doláru.

Megazín Forbes v minulom týždni publikoval článok, v ktorom skonštatoval, že miesto, kde sa aktuálne nachádzajú spoluzakladatelia fondu 3AC Su ZhuKyle Davies je neznáme. ,,Nevieme, kde sú,“ priznal Adam Goldberg, jeden z likvidátorov, ktorý tiež uviedol, že ani jeden z tejto dvojice s nimi nespolupracuje a ich pokusy o skontaktovanie sa s nimi boli neúspešne. Túto informáciu však 12. júla čiastočne skrz Twitter vyvrátil Su Zhu. Išlo však o jeho posledný tweet.

Zdroj: decrypt.co, fortune.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.