Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Woodová o stále neschválenom Bitcoin ETF: Nedáva mi to logiku

Článok

Bitcoin
Zdroj: Unsplash.com

Žiadosť o spotové Bitcoin ETF spoločnosti Ark Investments Cathie Woodovej v spolupráci so spoločnosťou 21Shares bola doposiaľ poslednou, ktorú Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) zamietla. Žiadosť podali spoločne ešte vlani v júni a SEC otáľala až do 1. apríla 2022, aby povedala očakávané nie. Woodová napriek tomu tvrdí, že ich snaha získať povolenie pre spotového ETF v USA sa stále nekončí.

,,Podáme žiadosť znova,“ uviedla Woodová na stredajšej konferencii FTX/Salt Crypto Bahamas. ,,Zdá sa mi fascinujúce, že schválili futures na bitcoiny, ale nie spotové ETF. Nedáva mi to logiku najmä vzhľadom na poplatky spojené s týmto druhom ETF.“

Woodová tým odkázala na rozhodnutie SEC z októbra 2021, kedy postupne udelila povolenie pre tri Bitfoin Futures ETF. Najprv spoločnosti ProShares  a následne aj VanEck a Valkyrie. Aj schválenie týchto investičných produktov bolo vnímané ako prelomový moment pre dozrievanie kryptomenového trhu, no ako sa časom ukázalo, investori naďalej viac túžia o tradičnom spotovom ETF na Bitcoin, než po derivátovom hybride.

Cathie Woodová sa v stredu neodvážila tipovať, kedy SEC a jeho súčasný predseda Gary Gensler konečne povolia prvé spotové ETF na Bitcoin. Mike Novogratz z Galaxy Digiral však áno: ,,Myslím si, že tento rok alebo niekedy budúci rok budeme mať spotový Bitcoin ETF,” vyhlásil a naznačil, že Gensler jednoducho nebude mať v tejto veci na výber a bude musieť ustúpiť.

Počas konferencie sa Woodová vyjadrila aj k novinke, podľa ktorej Fidelity Investments umožní zákazníkom držať bitcoiny na 401(k) dôchodkových účtoch– de facto si teda cez Fidelity šetriť na dôchodok aj v bitcoinoch bez toho, aby museli vytvárať nejaký účet na kryptomenovej burze. ,,Myslím si, že je to pre Fidelity obrovská konkurenčná výhoda. Pamätám si, že s mojím IRS som sa to snažila previesť na Bitcoin len cez GBTC a nie, nikto mi to nechcel povoliť urobiť.“

Bitcoin súčasťou penzijného plánu – Fidelity predstavuje v USA veľkú novinku

Zakladateľka Ark Investments zároveň potvrdila, že v prípade ceny BTC zostáva mimoriadne býčia. Myslí si, že do roku 2030 by mohla byť cena BTC aj milión dolárov. Odôvodňuje to tým, že bitcoin na seba prevezme 50% úlohy zlata, stane sa normou pre prevody peňazí a inštitúcie vložia do BTC aspoň 2,5% svojho kapitálu. Novogratz bol o čosi skromnejší, keď BTC do konca roku 2030 predpovedá cenu okolo 500 000 USD.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.