Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Významný hack kryptomenových play-to-earn hier je len otázkou času, varuje audítor

Článok

hacker
Zdroj: Pixabay.com

Bezpečnostná audítorská spoločnosť Hacken upozornila, že mnohí developeri GameFi, kde radíme aj kryptomenové play-to-earn hry, stavajú zisky pred bezpečnosť a tak hrozí, že skôr či neskôr dôjde k veľkému exploitu.  

,,GameFi projekty nedodržujú ani tie najnákladnejšej odporúčania v oblasti kybernetickej bezpečnosti, takže zlým aktérom zostáva množstvo entry-pointov pre útoky,“ upozornil Hacken v správe, ktorú zdieľal s krypotmenovým magazínom Cointelegraph popri tom ako opakovane skonštatoval, že pre vývojárov hier je zisk dôležitejší, než riziko.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Medzi play-to-earn kryptomenové hry, ktoré by sa mohli stať cieľom hackerov, patria aj známe projekty ako sú Axie Infinity (token AXS), StepN (token MT) či NFT tokeny, ktoré sú v takýchto hrách používané.

Hacken tieto tvrdenia zakladá na dátach, ktoré zhromaždil službou hodnotenia bezpečnosti kryptomien s názvom CER.live. Následne uviedol, že z 31 študovaných GameFi tokenov ani jeden nezískal najvyššie bezpečnostné hodnotenie na úrovni AAA a až 16 získalo najhoršie skóre D.

Hodnotenie pritom prebiehalo na základe zváženia viacerých aspektov kybernetickej bezpečnosti ako sú audity tokenov, to, či majú bounty programy pre white-hackerov, či sú poistené a či je im ich vývojársky tím verný, alebo ich nechal takpovediac „osudu“.

Skutočnosť, že play-to-earn hry neriešia bezpečnosť dostatočne vážne potvrdil aj Dan Thomson zo spoločnosti InsurAce, ktorá sa špecializuje na poisťovníctvo v sektore kryptomien. Portálu Cointelegraph totiž potvrdil, že v portfóliu klientov nemajú ani jeden play-to-earn projekt.

Medzi projekty, ktoré podľa spoločnosti Hacken aspoň úspešne dokončili bezpečnostný audit patria Aavegothi, The Sandbox, Radio Caca, Alien WorldsDeFi Kingdoms.

Správa taktiež uvádza, že veľmi zraniteľným miestom pre play-to-earn hry sú bridges (cross-chain mosty), teda riešenia, ktoré umožňujú prevod kryptomien z jedného blockchainu na druhý. Príkladom zraniteľnosti je hack mostu Ronin, ktorý je spájaný s hrou Axie Infinity, ktorý viedol v marci 2022 ku lúpeži kryptomien v hodnote vyše 600 miliónov dolárov.

Hacken na záver skonštatoval, že rastúcou adopciou play-to-earn hier a hodnotu, ktorú skrz tokeny držia, budú útoky hackerov na ne čoraz častejšie, čo môže viesť k strate nemalých financií. ,,Majte na pamäti, že investícia do Play-to-earn môže byť potenciálne zisková, ale zostáva riskantnou záležitosťou,“ dopĺňa.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.