Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Anonymný vývojár tvrdí, že Ethereum na PoS bude zraniteľnejšie

Článok

Ethereum
Pixabay.com

V čase, kedy do prechodu Ethereum na Proof of Stake konsenzus (PoS) zostáva už len niekoľko dní, sa v anonymnom rozhovore pre portál Cointelegraph vyjadril jeden z vývojárov blockchanových riešení na druhých vrstvách, že Ethereum na PoS môže byť zraniteľnejšie, než to súčasné na Proof of Work konsenze.

Anonymný blockchainový expert uviedol, že na Ethereum po merge (prechode na PoS) môže dôjsť k teoretickej možnosti zneužitia, ak by sa validátorom podarilo zoradiť dva po sebe idúce bloky na overenie (validáciu).

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Ethereum je pripravené na PoS – finalizovaný bol aj posledný shadow fork

,,Ak ovládate dva po sebe idúce bloky, môžete spustiť exploit na bloku N a dokončiť ho na bloku N+1 bez toho, aby prišiel nejaký arbitrážny robot a stanovil cenu, s ktorou ste medzi tým manipulovali. Z hľadiska ekonomickej bezpečnosti robí táto zraniteľnosť Ethereum relatívne atraktívnejším na útoky.”

Ethereum tak vraj príde po merge v dôsledku tohto rizika o určitú úroveň bezpečnosti, hoci táto úroveň by nemala byť fatálna.

,,V tomto momente má Ethereum na Proof of Work v porovnaní s Ethereum na Proof of stake väčšiu bezpečnosť a silnejšie ekonomické záruky. Ale toto Proof of Stake má stále dostatočne praktické zabezpečenie a v skutočnosti nezáleží na tom, že teoreticky nie je také bezpečné ako Proof of Work. Stále je to velmi bezpečný systém,” dodal a zároveň, čo je velmi dôležité, poznamenal, že Ethereum vývojári pracujú na oprave tohto problému, hoci vyriešiť ho bude vraj náročné.

Pri validovaní Ethereum blokov sú validátori silne motivovaní overovať transakcie správnym spôsobom, pretože akékoľvek opačné správanie by znamenalo ich zníženie podielu na ETH (tzv. slashing). Problém, na ktorý poukázal daný vývojár, je preto ako to aj on sám uviedol skôr teoretický, čo však neznamená, že sa nad ním netreba zamýšľať a stačí ho ignorovať.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.