Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Ethereum je pripravené na PoS – finalizovaný bol aj posledný shadow fork

Článok

Ethereum
Zdroj: Unsplash.com

Pár dní pred prechodom Ethereum na Proof of Stake konsenzus sa vývojárom tejto kryptomeny podarilo dokončiť proces so všetkými plánovanými “shadow forkmi”, ktoré mali tejto udalosti predchádzať.

Shadow forks, respektíve šédé forky alebo tieňové forky, pomáhajú developerom pri záťažovom teste synchronizácie prechodu na PoS. Prvý shadow fork bol implementovaný 11. apríla a po ňom nasledovalo niekoľko ďalších. Po zhruba 6 mesiacoch spoločnosť Ethereum Nethermind cez víkend potvrdila, že prechod v Mainnet-Shadowfork-13 – poslednom shadow forku pred ostrým prechodom na PoS, bol úspešne dokončený, čo signalizuje úplnú pripravenosť Ethereum na finálnu migráciu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Testnet umožnil vývojárom Ethereum okrem iného precvičiť prevádzkovanie uzlov, nasadzovanie kontraktov a testovanie infraštruktúry. Výsledkom je, že tieňové forky umožňujú vývojárom posúdiť dôsledky aktualizácii siete skôr, než k ním dôjde,” vysvetľuje cointelegraph.

Zhruba 3 dni pred plánovaným merge (15. September) sa podľa dát Ethernodes.org stále nesynchronizovalo s najnovším sofvérom zhruba 15,2% prevádzkovateľov uzlov. Tí, ktorí tak neurobia, uviaznu v nekompatibilnom reťazci podľa starých pravidiel a nebudú môcť posielať Ethery a ani fungovať v sieti po finálnom zlúčení.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.