Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Voyager odmietol ponuku Almeda na odkúpenie firmy. Kritizuje taktiku Sama Bankmana-Frieda

Článok

Nie
Pexels.com

Kryptomenová spoločnosť Voyager Digital, ktorá 5. júla ohlásila bankrot, odmietla ponuku firmy miliardára Sama Bankmana-Frieda na odkúpenie jej digitálnych aktív s tvrdením, že tento obchod by nebol v prospech zákazníkov a nemaximalizoval by hodnotu firmy.

V oznámení o odmietnutí tejto ponuky spoločnosť Voyager Digital uviedla, že nesúhlasí s podstúpením všetkych jej digitálnych aktív a jej nesplatených pôžičiek – s výnimkou nesplatenej pôžičky Three Arrow Capital (3AC) na Almeda Ventures, investičnú pobočku kryptomenovej burzy FTX, za ktorou stojí Sam Bankman-Fried.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Firma Voyager Digital taktiež skonštatovala, že medializácia takýchto ponúk spôsobom ako to urobil na Twitteri Sam Bankman-Fried, ohrozuje ďalšie potenciálne obchody a narušuje koordinovaný, dôverný a konkurenčný ponukový proces. Firma preto obvinila Almeda Ventures a burzu FTX z porušenia mnohých povinnosti voči dlžníkom a konkurznému súdu.

Voyager má aktuálne dlhy presahujúce 1 miliardu dolárov, pričom „krk“ mu zlomila najmä pôžička poskytnutá firme Three Arrow Capital (3AC) v hodnote 650 miliónov dolárov, ktorú jej firma 3AC nevie splatiť, pretože tiež zbankrotovala.

Sam Bankman-Fried zverejnil ponuku na kúpu Voyager Digital 22. júla, pričom poznamenal, že ak by sa firmy dohodli, zákazníci spoločnosti by mohli získať svoje straty späť. ,,Zákazníci Voyager sa nerozhodli byť bankrotovými investormi, ktorí majú nezaistené pohľadávky. Cieľom nášho návrhu je pomôcť vytvoriť lepší spôsob, ako vyriešiť nesolventný kryptomenový obchod,“ uviedol vo štvrtok.

Spoločnosť Voygaer však tvrdí, že takýto postup by v prospech zákazníkov firmy určite nebol a v podstate by viedol len k likvidácii jej aktív, čo by zvýhodnilo len Almeda a FTX a nikoho iného.

Tak či onak, miliardár Sam Bankman-Fried zjavne pokračuje v taktike dostať sa k majetku firiem, ktoré sa pre medvediu náladu na kryptomenovom trhu dostali do finančných problémov a inak povedané chce ich kúpiť vo výraznej zľave. Špekuluje sa napríklad o tom, že burza FTX rokuje o kúpe lending platformy BlockFi, ktorá môže byť v náročnej finančnej situácii. Jej konkurent Celsius už medzitým totiž taktiež skrachoval. Nuž a najnovšie sa objavujú aj fámy o možnom obchode medzi FTX a juhokórejskou burzou Bithumb.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.