Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Vitalik Buterin predvídal úspech DeFi, no potenciál NFT mu ušiel

Článok

Ethereum
Pixabay.com

Zakladateľ kryptomeny Ethereum (ETH) Vitalik Buterin sa v rámci “novoročnej” série tweetov vyjadril k postupnému vývoju kryptomien v priebehu obdobia, čo je ich plnohodnotnou súčasťou. Popri tom naznačil, že správne očakával príchod DeFi, no unikol mu potenciál NFT.

Buterin sa najprv vrátil k svojmu článku z 23. lúla 2013, v ktorom zdôraznil výhody Bitcoinu – medzinárodnosť a odolnosť voči cenzúre. Správne vtedy odhadol, že jeho popularita bude rásť v krajinách, kde je nutná ochrana kúpnej sily – Irán, Argentína, Čína či africký región. Poukázal však popri tom aj na rastúcu obľúbenosť stablecoinov (napríklad v Argentíne sa môžu miestni ľudia dostať k dolárom cez stablecoiny).

V ďalšom vlákne priznal, že “internet peňazí” bz nemal stáť viac ako 5 centov za jednu transakciu a v tomto zmysle uznal, že Ethereum musí výrazne zapracovať na svojom škálovaní. Kým vysoké transakčné poplatky sa kedysi vyčítali najmä Bitcoinu, ich “víťazom” (v negatívnom slova zmysle) je aktuálne práve ETH, ktoré je dnes pre bežné platby absolútne nepoužiteľné.

Zakladateľ druhej najväčšej kryptomeny sa však pochválil tým, že úspech altcoinov videl dávno predtým “ako boli cool”. Myslí si, že odlišne reťazce riešia odlišné ciele a sú dôležité najmä vtedy, keď hlavný vývojový tím sa vydá zlou cestou a je potrebná voči nemu alternatíva.

Buterin priznal, že v prípade Bitcoin Cash (BCH) sa mýlil a že cesta formovaná akousi rebéliou, ktorú pri spätnom hodnotení považuje skôr niečo, čo je postavené viac na “odpore“, než na úprimnej snahe posunúť dané riešenie vpred, nie je správna.

Následne priznal, že kým rast popularity decentralizovaného financovania na Ethereum predvídal, úplne mu ušiel potenciál NFT, ktoré zažili v roku 2021 nevídanú vlnu ošiaľu. ,,V oblasti technológie som mal častejšie pravdu v abstrakčných myšlienkach ako v otázkach vývoja produkčného softvéru. Tomu poslednému som sa musel časom naučiť porozumieť. A samozrejme úplne mi ušlo NFT.”

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.