Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Vitalik Buterin odmieta kritiku PoS a tvrdenia, že Ethereum je cenný papier

Článok

Ethereum
Zdroj: Pixabay.com

Pár dní po tom ako Michael Saylor vyhlásil, že kryptomena Ethereum (ETH) je cenný papier, sa k nemu pridal aj bitcoiner Nick Payton, ktorého „tweet“ na túto tému nahneval zakladateľa Ethereum Vitalika Buterina.

,,Drahí fanúšikovia Proof of Stake, fakt, že môžete o niečom hlasovať a zmeniť vlastnosť tejto veci, je dôkaz o tom, že Proof of Stake (PoS) sú cenné papiere,“ napísal Payton na Twitteri, čím nadviazal na vyjadrenia CEO Microstrategy Michaela Saylora, ktorý upozornil, že komoditou môže byť len vec, ktorej základne vlastnosti sa nemenia – platí to napríklad o fyzickom zlate, ale aj o bitcoine, pretože jeho základné vlastnosti sú nemenné, no nie o Ethereum.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Buterin však s týmto výkladom nesúhlasí a napísal, že tvrdenia Paytona sú „neumiernenou lžou s odhalenou tvárou“, pričom upozornil, že PoS nezahŕňa žiadne hlasovanie o parametroch protokolu, rovnako ako je to u Proof of Work (PoW) kryptomien (predovšetkým BTC). Buterin tiež vysvetlil, že uzly odmietajú neplatné bloky v PoS rovnako ako u PoW.

Novú vlnu kritiky konsenzu Proof of Stake v čase, kedy sa chystá na prechod na PoS práve Ethereum, rozvíril v minulom týždni Jimmy Song, ktorý vyhlásil, že nerieši problém byzantských generálov. Vtedy sa na stranu PoS kryptomien postavil okrem Buterina aj zakladateľ kryptomeny Cardano (fungujúcej na PoS) Charles Hoskinson, ktorý skonštatoval, že „úroveň hlúposti v Songovom tweete je nevysvetliteľná.“

Michael Saylor: Ethereum je jednoznačne cenný papier, Bitcoin je komodita

Fanúšikom prechodu Etheruem na PoS je naopak Vivek Raman, decentralizovaný finančný výskumník (pojem použitý redakciou Cointelegraph), ktorý si myslí, že prechod Ethereum na PoS dáva tejto kryptomene ekonomickú štruktúru, ktorá môže prispieť k tomu, že klesne nadvláda Bitcoinu v kryptopriestore.

Ethereum je k prechodu na PoS relatívne blízko, keďže nedávno vývojári úspešne spustili testnet Sepolia, u ktorého došlo k merge súčasného Ethereum s beacon chainom fungujúcom na PoS. Pri tomto zlúčení síce nastali nejaké problémy, no označili ich len za menej významné.

Ethereum má za sebou merge na testnete – došlo aj k problémom

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.