Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (30.5.): Ďalší šialený rast Bitcoin SV, altcoiny pekne posilňujú

Článok

prehlad-trhu-bitcoin-sv
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

30.5.2019 – Posledných 24 hodín vo svete kryptomien prinieslo pekný rast altcoinov voči doláru aj Bitcoinu. Ďalší šokujúci rast predviedol Bitcoin SV.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné.

Bitcoin

Cena Bitcoinu posilnila oproti včerajšku o 2% na vyše 8700 dolárov. Z týždenného pohľadu je Bitcoin v peknom pluse vyše 14 percent.

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Hodnota Ethereum stúpla oproti včerajšku o 6,5% na 282 dolárov. Za týždeň je druhá najcennejšia kryptomena podľa trhovej kapitalizácie v pluse už 18%.

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP

Cena tokenu XRP spoločnosti Ripple pridala ešte viac – takmer 8% a aktuálne sa obchoduje za 0,46 USD. Za posledný týždeň je XRP v pluse už parádnych 24%.

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Ďalší neuveriteľný nárast hodnoty predviedol Bitcoin SV, ktorý posilnil o viac než 90% a aktuálne sa predáva za 227 dolárov. Vysvetlenie dôvodu tohto rastu sme vám priniesli v tomto článku. V skratke – išlo o fake news!

Obrovský rast Bitcoin SV spôsobila falošná správa o Craigovi Wrightovi

Mnohé altcoiny posilňovali voči doláru o viac než 10 percent. Patria medzi ne Bitcoin Cash (+10%), IOTA (+14%), Cosmos (+13%), NEO (+15%), NEM (+13%), Ontology (+10%), Bitcoin Gold (+26%), OmiseGO (+10%), Qtum (+12%), Bitcoin Diamond (+55%), Icon (+10%) a Komodo (+14%).

Spomedzi popredných kryptomien, ktoré sa nachádzajú v TOP50-ke oslabili len Aurora (-11%), Chanlink (-3,5%) a PundiX (-1,5%).

Kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu je aktuálne na úrovni 279 miliárd dolárov, čo je o 13 miliárd dolárov viac, než včera. Dominancia Bitcoinu popri tom klesla na 55.3%, 4o je o 1,3% menej oproti strede. Tento výrazný prepad dominancie Bitcoinu sa podpísal na spomínanom raste altcoinov.

Volume je aktuálne na úrovni 88 miliárd dolárov, pričom obchodovanie s Bitcoinom tvorí 24 miliárd USD. Onchainfx.com, ktorý uvádza reálnejšie čísla založené len na údajoch hodnoverných búrz tvrdí, že reálne objemy obchodovania s Bitcoinom sú aktuálne na úrovni 824 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.