Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

HOT NEWS: Verdikt SEC o Bitcoin ETF opäť odložený!

Článok

Bitcoin ETF
Bitcoin ETF

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) opätovne odložila rozhodnutie v súvislosti so schválením Bitcoin ETF v rámci spoločnej žiadosti investičnej spoločnosti VanEck, blockchain spoločnosti SolidX a chicagskej burzy CBOE.


Sledujte nás na Facebooku

SEC podľa očakávaní uviedla, že potrebuje viac času na svoje rozhodnutie. Nový, no zároveň konečný termín pre definitívny verdikt je 27. február 2019. Isté je, že vtedy sa už ďalšieho odkladu rozhodnutia nedočkáme. Buď príde definitívne zamietnutie, alebo schválenie produktu, čo by mohlo výrazne pomôcť celému trhu s kryptomenami. Ten aktuálne zažíva jedno z najhorších období vo svojej zatiaľ len krátkej 10-ročnej histórii.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Podľa Zákona o cenných papieroch musí komisia vydať príkaz na schválenie alebo zamietnutie najneskôr do 180 dní po dátume uverejneného oznámenia. Ak to komisia považuje za nevyhnutné, tuto lehotu môže predĺžiť o ďalších 60 dní. Keďže žiadosť bola prvýkrát podaná 2. júla 2018, maximálna doba pre verdikt je stanovená k spomínanému 27. februáru 2019. Upozorňujeme, že SEC môže rozhodnúť aj skôr.

Témou je možná manipulácia ceny BTC

Komisia viedla so SolidX a VanEck viaceré rokovania týkajúce sa pripomienok k ich návrhu. Minulý týždeň vydala memorandum o spoločnom stretnutí, na ktorom bola hlavnou témou diskusie “manipulácia ceny Bitcoinu”.

Šéf komisie Jay Clayton sa nedávno vyjadril, že kým budú existovať podozrenia o tom, že cena Bitcoinu môže byť manipulovateľná, schválenie nemôže prísť. Na stretnutí VanEck a SolidX s predstaviteľmi SEC obe spoločnostiprostredníctvom svojich zástupcov uviedli viacero argumentov, ktorými sa snažili komisiu presvedčiť, že cena BTC je omnoho ťažšie manipulovateľná než cena komodít ako sú zlato či ropa. Viac o tejto téme a spoločnom stretnutí SEC so žiadateľmi o schválenie Bitcoin ETF sme písali minulý týždeň v tomto našom článku.

Komisárka SEC Hester Pierecova, ktorej prischla prezývka “kryptomama” pre jej pozitívny pohľad na Bitcoin a kryptomeny uviedla, že SEC môže schváliť Bitcoin ETF aj zajtra, no je možné, že sa tak stane až o 20 rokov. ,,Nezadržujte dych, pozrite sa, ako dlho trvalo SEC, kým zriadilo FInHub,” vyhlásila trochu provokačne.

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.