Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

V rámci stakingu je uzamknutých už 6,7 milióna Etherov

Článok

Ethereum
Pixabay.com

Záujem držiteľov kryptomeny Ethereum o staking mincí ETH blížiacim sa prechodom na Proof of Stake konsezus (éra s označením “Ethereum 2.0”) rastie. Podľa najnovších dát už počet uzamknutých Etherovv stakingu prekonal hodnotu tzv. “wrapnutých Etherov”.

Najnovšie dáta analytickej platformy Nansen referujú, že na beacon chaine sa stakuje už 6,73 milióna ETH v súčasnej hodnote vyše 21 miliárd dolárov, čím sa hodnotou  stakovaných dostala nad hodnotu tzv. “wrappnutých ETH”, čiže tokenizovaných verzii bežných Etherov, ktoré sú lepšie kompatibilné s DeFi protokolmi (non-custodial finančnými službami, ktoré umožňujú peer-to-peer pôžičky, požičiavanie peňazí a obchodovanie skrz blockchain).

Jasný signál dôvery investorov

Uzamknutie Etherov do stakingu je silným signálom dlhodobej dôvery investorov v sľubnú budúcnosť Ethereum, pretože vopred nie je stanovený žiadny konečný dátum, kedy sa tieto mince odomknú a teda budú s nimi môcť opäť narábať (predať ich, alebo ich využiť v rámci DeFi a podob.). Stane sa tak až po prechode Ethereum na proof of stake konsenzus (PoS), ktorý sa očakáva v prvej polovici roka 2022, no vôbec nie je vylúčené, že to bude aj neskôr.

Držitelia Etherov sa do priameho stakingu môžu zapojiť ak majú k dispozícii aspoň 32 ETH (súčasná hodnota vyše 100 000 dolárov). Ak však využijú služby typu stakes-as-a-service môžu sa do stakingu zapojiť aj s nižším počtom Etherov. Takéto riešenia združujú investorov, ktorí nemajú 32 ETH a následne stakujú mince za nich. Tento spôsob však znižuje decentralizáciu kryptomeny Ethereum a zároveň musia investori dôverovať tretej strane, že im Ethery postráži.

Podľa dát firmy Nansen sa najviac Etherov skrz známych validátorov stakuje cez burzu Kraken (820 544 ETH). Nasleduje spoločnosť špecializujúca sa na staking-as-a-service Lido Finance so 762 272 ETH a burza Binance s 588 608 ETH. Zhruba 50% uzamknutých Etherov nemá známych majiteľov, inak povedané ide o investorov, ktorí stakujú svoje mince priamo bez sprostredkovateľa.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.