Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

V Kanade štartujú prvé tri Ethereum ETF. Očakáva sa veľký záujem

Článok

Ethereum

Kým v USA sa zatiaľ len špekuluje o tom, kedy by mohlo byť schválené prvé Bitcoin ETF, v susednej Kanade, ktorá je známa svojim progresívnejším prístupom, sa Bitcoin ETF vo veľkom obchoduje a na scénu prichádzajú aj prvé tri ETF druhej najpopulárnejšej kryptomeny Ethereum (ETH).

Ethereum ETF, ktoré budú už od utorka k dispozícii na torontskej burze cenných papierov (TSX) prinesú investorom možnosť realizovať expozíciu voči dvojke na trhu bez nutnosti vlastniť podkladové aktívum. Spoločnosťami, ktoré za nimi stoja sú Evolve, Purpose InvestmentsCI Global Assets (v spolupráci s Galaxy Digital). Pre prvé dve menované firmy to budú už druhé krypto-ETF v Kanade, keďže prevádzkujú aj zmieňované Bitcoin ETF.

Čo je to Ethereum (ETH)? Kde sa dá Ethereum kúpiť?

Vo všeobecnosti sa analytici, aj vzhľadom na nečakanú popularitu kanadských Bitcoin ETF domnievajú, že veľmi slušný dopyt bude aj po Ethereum ETF.

James Seyffart z Bloombergu pre portál DeCrypt uviedol: ,,Existuje veľa ľudí, ktorí sú voči ETF skeptickí, avšak má veľa výhod. ETF umožňuje ľudom investovať do krypto ekosystému a popri tom zostať v tradičnom finančnom systéme. Je iróniou, že niektoré projekty sa to snažia prelomiť, ale nech sa na to pozriete akokoľvek, v tradičnom finančnom systéme sa nachádzajú desiatky biliónov dolárov. Ak chcete dosiahnuť prístup ku kryptomenám, najjednoduchším spôsobom je investovať cez takéto fondy.”

Sayffaert následne k potenciálu Ethereum ETF v Kanade doplnil: ,,Myslím si, že budú úspešné, pretože je zrejmé, že je po kryptomenách dopyt v rámci tradičného finančného systému a ETF je oveľa efektívnejšia štruktúra ako uzavreté fondy a trusty, ktoré sa v súčasnosti obchodujú v USA a Kanade.”

Šéf firmy Purpose Som Seif k Ethereum ETF uviedol: ,,Zatiaľ čo Bitcoin má tendenciu pýtať si veľkú pozornosť, pretože to bola prvá veľká kryptomena, to čo predstavuje Ethereum je jednou z najzaujímavejších nových technologických vízii súčasnej spoločnosti.”

Seyffart z Bloombergu na záver vyjadril presvedčenie, že prvé Bitocin ETF v USA je len otázkou času a podľa všetkého sa ho dočkáme ešte tento rok. Vzhľadom na konzervatívnejší prístup Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) je však otázne, kedy potom by sa amerického ETF mohlo dočkať aj Ethereum.

Zdroj: decrypt.co

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne