Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Útok na Ethereum a nefunkčný Arbitrum. Problémy nemala len Solana

Článok

Strach
Zdroj: Pixabay.com

Okrem kryptomeny Solana, ktorá mala vážne technické problémy, pre ktoré boli pozastavené transakcie na jej blockchaine na viac než 17 hodín, bol utorok nepríjemným dňom aj pre Ethereum (ETH) a second layer projekt Arbitrum One.

Nevydarený „útok“ na Ethereum

Pokiaľ ide o dlhoročnú dvojku na trhu Ethereum, na túto sieť sa pravdepdobone pokúsila zaútočiť neznáma entita. Upozornil na to Ethereum vývojár Marius Van Der Wijden, ktorý celý pokus o napadnutie siete označil (našťastie) za neúspešný.

Podľa Wijdena došlo k prevodu nepatrného počtu uzlov Nethermind, avšak všetci ostatní klienti “odmietli dlhý postranný reťazec ako neplatný”. Všetky ovplyvnené uzly sa od tej doby reorganizovali naspäť do správneho chainu Ethereum (reťazca), čo potvrdil aj Nethermind.

,,Niekto publikoval neplatný reťazec (chain), ktorý väčšina klientov odmietla. Zhruba 25% klientov Nethermind ho prijalo. Podľa Ethernodu bolo ovplyvnených zhruba 20 uzlov, čo predstavuje okolo 0,8% siete. Nemyslím si, že to bol cielený útok proti Ethermind, skôr išlo o niekoho, kto experimentoval a overoval svoj experiment na živej sieti,” uviedol Wijden portálu Coindesk.

Arbitrium One napodobnilo Solanu

Okrem Solana došlo včera k výpadku produkcie blokov aj na projekte Arbitrum One, Ethereum rollupe postaveného na druhej vrstve, ktorého výpadok bol dlhý zhruba 45 minút. Vývojári projektu, ktorý  by mal zlepšiť škálovacie možnosti smart kontraktov na Ethereum ale aj vlastnosti týkajúce sa súkromia transakcií upozornili, že prostriedky užívateľov počas výpadku neboli v ohrození a že počas offline módu nedošlo k žiadnym transakciám.

Offchain Labs, ktorí budujú projekt Arbitrum One, zároveň zdôraznili, že celá sieť je stále v beta verzii a že nemožno vylúčiť, že sa podobné problémy ešte objavia, nakoľko celý systém je ešte len v počiatočnej fáze vývoja. Podobne ako v prípade Solana mal výpadok spôsobiť efekt veľkého množstva transakcií za krátky časový úsek.

Zdroje: coindesk.com cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.