Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Uruguajský senátor predstavil zákon, ktorý legalizuje platby kryptomenami

Článok

Uruguaj
Pixabay.com

Uruguajský senátor Juan Satori predstavil zákon, ktorý by umožnil v jeho krajine používať Bitcoin a iné kryptomeny ako legálne platidlo. Návrh zákona nezachádza tak ďaleko ako ten, ktorý v El Salvador postavil Bitcoin po bok amerického dolára, no aj tak by mohol mať vplyv na adopciu digitálnych mien.

Juan Satori je členom Národnej strany, ktorá má v uruguajskom parlamente najväčšiu silu a ovláda 10 z 30 kresiel. To naznačuje, že jeho iniciatíva by sa mohla dočkať rozsiahlejšej podpory a teoreticky aj schválenia.

Cieľom Satoriho zákona, ktorý bol predstavene v stredu 4. augusta 2021, je “zaviesť štandardy pre legitímne, zákonne a bezpečné používanie kryptomien v podnikoch, ktorou sa podieľajú na tvorbe alebo komercializácii virtuálnych mien v Uruguaji.”

Návrh zákona navrhuje, aby kryptomeny boli uznané a prijaté zákonom a uplatniteľné v akejkoľvek právnej oblasti. Majú byť zároveň považované za legálny platný platobný prostriedok.

Ak by bol zákon schválený, na základe neho sa vydajú aj tri tipy licencii pre firmy používajúce kryptomeny.

Prvý typ licencie umožní firmám obchodovať s akýmikoľvek kryptomenami, druhá umožní uchovávať alebo držať kryptomeny a tretia umožní vydávať nové typy kryptomien (tokenov) s finančnými charakteristikami. Popri tom má vzniknúť sekretariát, ktorý bude držiteľov licencii regulovať a kontrolovať.

El Salvador nasledujú ďalšie krajiny

Krok El Salvador urobiť z Bitcoinu zákonne platidlo zjavne motivoval aj ďalšie krajiny zo strednej a južnej Ameriky, aby podnikli svoje vlastné kroky vedúce k zmenám legislatívy týkajúcej sa digitálnych aktív.

Paname bol minulý mesiac predložený zákon o Bitcoine, ktorý sa zameriava na jeho prijatie v národnom meradle a v Argentíne sa zas hovorí o návrhu zákona, ktorý by umožnil, aby boli zamestnanci platení v kryptomenách (ak by o to mali záujem). Svoje kroky podnikla aj Kolumbia, kde bol prestavený zákon, ktorý sa špecializuje na ochranu spotrebiteľa a reguláciu kryptobúrz s dôrazom na dodržiavanie KYC.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.