Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Udrží Bitcoin $20 000 a Ethereum $1000? Názory sú rôzne, Novogratz radí opatrnosť, Pal ide nakupovať

Článok

bitcoin a ethereum
Zdroj: Unsplash.com

Bitcoin (BTC) sa aktuálne obchoduje tesne nad úrovňou $21 000  a mnohých investorov pochopiteľne zaujíma, či už našiel svoje dno, alebo pôjde v rámci medvedieho trhu ešte nižšie.

Miliardár Michael Novogratz z Galaxy Digital sa k tejto téme vyjadril 13. júna na konferencii Morgan Stanley, kde povedal, že kryptomeny sú pravdepodobne už blízko svojho dna a poznamenal, že Ethereum si pravdepodobne udrží support nad úrovňou 1000 USD a Bitcoin ustojí pozíciu nad 20 000 USD. Novogratz zároveň skonštatoval, že akciové trhy budú podľa jeho názoru hľadať dno o čosi dlhšie a mohli by klesnúť ešte o ďalších 15 až 20%. Najsledovanejší S&P500 index sa pritom v pondelok dostal do medvedieho trhu, keďže jeho cena uzavrela vyše 20% od historických maxím.

CEO Galaxy Digital však investorov zároveň varoval, aby boli v týchto dňoch pri svojich investíciách opatrnejší a kontroverznejší než obvykle, pričom naznačil, že možno ešte nenastal správy čas na nasadenie „veľkého kapitálu.“ ,,Kým neuvidím, že Fed ustúpi, kým naozaj nebudem mať pocit, dobre, ekonomika je na tom naozaj zle a Fed bude musieť prestať so svojou turistikou a začne premýšľať o ukončení zvyšovania úrokových sadzieb, nebudem si myslieť, že skutočne nastal čas nasadiť veľa kapitálu.“

Spoluzakladateľ kryptomenovej burzy BitMEX a jej bývalý CEO Arthur Hayes taktiež naznačil opatrnosť, hoci priznal, že údaje z reťazcov WrappedBitcoin (wBTC) a Ethereum naznačujú, že ku finálnej kapitulácii do značnej miery už došlo. Varoval však, že ak Bitcoin a Ethereum neudržia dôležité supporty, ktoré načrtol Novogratz, môže dôjsť k ďalšiemu „masívnemu predajnému tlaku na spotových trhoch.

Raoul Pal z Real Vision naopak vyhodnocuje súčasnú situáciu na trhu s kryptomenami za ideálnu príležitosť pre lacné dokupovanie – 14. júna na Twitteri, kde ma 956 000 fanúšikov povedal, že chystá „výrazne“ nákupy, s ktorými pravdepodobne začne „od budúceho týždňa“ a bude v nich pokračovať „do júla.“

Pal, ktorý bol kedysi výkonným riaditeľom v Goldman Sachs, zároveň doplnil, že dno Bitcoinu môže naznačovať týždenný index relatívnej sily (RSI), ktorý je na úrovni 31 bodov, čím sa približuje najnižšej hodnote, na akej kedy bol (28).

RSI je metrika, ktorú používajú investori na meranie rýchlosti a veľkosti zmien cien, čo pomáha identifikovať obdobia, kedy je dané aktívum prekúpené alebo prepredané. Podľa Investopedia hodnota RSI okolo úrovne 30 znamená, že daný asset je významne podhodnotený. ,,V skutočnosti je najlepším spôsobom, ako optimalizovať výnosy, výrazne pridať (nakupovať), keď trh testuje kľúčový trend,“ poznamenal Pal.

Býčí je aj Anthony Scaramucci, zakladateľ SkyBridge Capital, ktorý v relácii na CNBC Squawk Box 13. júna povedal, že investori by mal zostať disciplinovaní aj počas prepadov a doplnil, že jeho fond naďalej akumuluje do portfólia ďalšie bitcoiny a Ethery. ,,Ľudia sa pravdepodobne budú pozerať spätne na tento debakel s tým, že si budú hovoriť, že by si priali mať v tom období čerstvé peniaze na nákup,“ zhodnotil aktuálnu situáciu.

Fear and Greed Index je na 7 bodoch

Dopĺňame, že Crypto Fear and Greed Index je aktuálne na úrovni 7 bodov zo 100, čo je druhá najnižšia hodnota v histórii tohto indexu vypovedajúca o „extrémnom strachu na trhu“. V našom nedávnom článku sme písali, že vo väčšine prípadov, kedy bol BTC v zóne extrémneho strachu, napokon išlo o ideálne obdobie na jeho kúpu. Tabuľku, ktorá ukazuje, kedy tomu tak bolo, nájdete v tomto článku.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.