Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Twitter prejde na decentralizovaný štandard – myslí si to CEO Coinbase Brian Armstrong

Článok

Twitter
Zdroj: Pixabay.com

Zakladateľ a CEO kryptomenovej burzy Coinbase Brian Armstrong si myslí, že kúpa spoločnosti Twitter Elonom Muskom povedie k tomu, že rovnomennú sociálnu sieť, ktorá spadá pod túto firmu, pretransformuje na sociálnu sieť fungujúcu na decentralizovaných štandardoch.

Brian Armostrong v pondelokk 2. mája počas prejavu pre inštitúciu Milken skonštatoval, že keď sa Elon Musk definitívne stane novým vlastníkom Twitteru a urobí z neho opäť súkromnú spoločnosť, táto sociálna sieť podľa jeho názoru „v podstate prijme decentralizovaný protokol.“

Armstrong tento názor zrejme zakladá na medializovaných informáciách, podľa ktorých chce Elon Musk podporiť na Twitteri výraznejšiu slobodu slova, chce sa zbaviť otravných a nebezpečných spamovacích botov a tiež už viackrát naznačil, že na Twitteri by si svoje výraznejšie využitie mohol užiť napríklad Dogecoin, ktorého je fanúšik. Medzitým Mark Cuban, ktorý zdieľa Muskovo nadšenie pre túto kryptomenu navrhol riešenie, pri ktorom by mince DOGE mohli zohrať svoju úlohu pri boji so spam botmi.

Poznámka: Elon Musk sleduje na Twitteri Marca Andressena z venture firmy Andressen Horowitz – ide o spoločnosť, ktorá je investične zapojená do azda každej významnej Web 3.0 spoločnosti.

,,Myslím si, že sloboda vo všetkých formách stojí za ochranu a kryptomeny sú z veľkej časti o ekonomickej slobode. Sloboda slova je len toho inou verziou,“ doplnil Armstrong k tejto téme.

CEO Coinbase verí, že decentralizovaná platforma sociálnych médií by umožnila tvorcom obsahu vytvoriť si vlastné pravidla moderovania a prístup k celému obsahu by bol viac demokratizovaný a algoritmicky určovaný. To by zabránilo potláčaniu určitých tokov obsahu a umožnilo by to používateľom vidieť čokoľvek, pre čo sa rozhodnú.

Ak sa však Twitter napokon nerozhodne ísť týmto smerom, Amstrong tvrdí, že existujú aj iné vývojárske tímy, ktoré pracujú na decentralizovaných platformách sociálnych sieti – menoval napríklad projekt platformy DeSo, na ktorej môžu používatelia vlastniť svoju identitu.

Vlastné ambície v tomto smere mal aj Jack Dorsey, zakladateľ Twitteru a stále člen správnej rady tejto firmy, ktorý v roku 2019 začal financovať od Twitteru nezávislý projekt Bluesky, ktorého cieľom je „podporiť prijatie blockchain technológie s cieľom, aby mali tvorcovia obsahu kontrolu nad vzťahmi so svojim publikom a vývojári mali slobodu v budovaní.“

Nedá sa preto vylúčiť, že projekt BlueSky bude využitý v budúcnosti aj v spojitosti s Twitterom, keď ho získa pod kontrolu Elon Musk. Jack Dorsey už po oznámení akvizície Twitteru Elonom Muskom naznačil, že s ním v niektorých veciach súhlasí a že jeho rozhodnutie kúpiť firmu, ktorú v roku 2006 zakladal, podporuje.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.