Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Spamy na Twitteri – pomôže s ich odstránením kryptomena Dogecoin (DOGE)?

Článok

Dogecoin
Zdroj: Pixabay.com

Hoci Elon Musk sľubuje, že zbaví Twitter otravných a zároveň nebezpečných botov, ktorí sa snažia propagovať rôzne podvody vrátane podvodov spojených s kryptomenami, súčasná realita je taká, že tieto boty sú zatiaľ na Twitteri stále prítomné.

Upozornil na to aj americký podnikateľ Marc Andreessen z venture firmy špecializujúcej  sa na investície do rôznych kryptostartupov Andreesen Horowitz, ktorý zdieľal screenshot obrazovky, na ktorom sa nachádzal účet vydávajúci sa za jeho osobu propagujúci podvodnú „bezplatnú kryptomenu”.

,,Aký algoritmus by dokázal zachytiť tento typ obsahu?,” spýtal sa Andreessen svojej komunity, na čo reagoval aj samotný Elon Musk, ktorý odpovedal stručne, no jednoznačne: ,,Ľudia.“

Odpoveď budúceo majiteľa Twitteru však viac menej len otvorila ďalšiu diskusiu na túto tému a nepriniesla konkrétne riešenie problému. Ten však navrhol miliardár Mark Cuban stojaci za klubom NBA Dallas Mavericks, ktorý má s Elonom Muskom spoločnú záľubu v propagácii kryptomeny Dogecoin (DOGE).

Cuban si myslí, že práve Dogecoin by mohol tento problém vyriešiť, ak sa na jeho druhú vrstvu pridá „Optimistic Rollup“.

Svoj návrh riešenia postavil na tom, aby na neobmedzené uverejňovanie príspevkov na Twitteri musel každý užívateľ zložiť jeden Dogecoin (cca 0,13 USD za mincu v čase písania) ako akúsi záruku za pravosť účtu. Ak potom niekto spochybní príspevok takéhoto užívatelia a komunita potvrdí, že ide o spam, 1 DOGE dostane ten, kto ho nahlásil. Spamovací účet bude musieť následne zložiť zálohu 100 DOGE ako záruku, aby mohol vytvárať ďalšie príspevky. Ak sa však spätne ukáže, že daný účet spamy v skutočnosti nepropaguje, tí, ktorí ho nahlásili, prídu o svoje DOGE.

Inými slovami tento systém by mal podľa Cubana vytvoriť akýsi ekosystém, v ktorom budú existovať peňažné tresty za propagáciu a šírenie podvodného obsahu s tým, že jeho finančnou jednotkou by boli mince kryptomeny DOGE.

 

Kritici tohto riešenia však upozornili, že Cubanov návrh nepočíta s tým, že podvodníci môžu byť dobre financovaní a jednoducho takéhoto riešenie „prebijú“. Shibetoshi Nakamoto, jeden z popredných ľudí Dogecoin komunity, však jeho návrh pochválil: ,,Páči sa mi to, páči sa mi to veľmi.“

Je veľmi otázne, ako napokon Elon Musk vyrieši problematiku spam botov. Boj proti nim však označil za jednu zo svojich priorít počas obdobia, kedy riešil kúpu spoločnosti Twitter. Tú napokon podľa všetkého realizuje, nakoľko minulý týždeň sa s predstavenstvom spoločnosti dohodol na jej kúpe za 44 miliárd dolárov. Celý obchod musia ešte tento rok odobriť akcionári a regulátori.

Komunita Dogecoin medzitým dúfa, že Elon Musk po získaní kontroly nad Twitterom podporí adopciu Dogecoinu, ktorého je veľkým fanúšikom. Tesla, ktorej je Elon Musk CEO, medzitým v kvartálnych výsledkoch potvrdila, že nepredala žiadne bitcoiny a naďalej ich drží na svojej súvahe. Dogecoin sa naopak na súvahe Tesla nenachádza.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.