Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Tom Lee je prekvapený zo stablity Bitcoinu. Pomôže mu oslabujúci dolár?

Článok

Tom Lee
Tom Lee

Bitcoin prekvapil Toma Leeho. Oslabujúci dolár a nové spoločnosti vstupujúce do trhu mu môžu pomôcť v raste.

Zakladateľ spoločnosti Fundstrat a známy Wall Steet stratég venujúci sa kryptomenám Thomas Lee vyhlásil, že bol príjemne prekvapený stabilitou Bitcoinu v čase, kedy klesali akciové trhy.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Tom Lee v rozhovore pre CNBC z 29. októbra pre priznal prekvapenie, keď sledoval stabilitu Bitcoinu v období, kedy akciové trhy klesli o približne 9 percent. ,,Volatilita Bitcoinu by mala byť oveľa vyššia vzhľadom na to, aký je Bitcoin malý z hľadiska trhového stropu,” uviedol  (ďalším vysvetlením cenovej stability BTC však môžu byť nízke objemy obchodovania).

Bakkt a Fidelity môžu pomôcť

Keď sa Leeho spýtali, či obdobie stability je dobrý bod pre tých, ktorí zvažujú vstúpiť do kryptomien, Lee odpovedal kladne a potvrdil, že Bitcoin podľa jeho názoru našiel dno na 6000 dolároch.

Pokiaľ ide o rast hodnoty Bitcoinu, myslí si, že BTC potrebuje väčší prílev fiatových mien, čo podľa neho môže prísť s už potvrdeným vstupom spoločností Bakkt a Fidelity do trhu s digitálnymi menami. Kým Bakkt začne obchodovanie s dennými Bitcoin Futures 12. Decembra, v prípade Fidelity sa očakáva výraznejší vplyv na trh až v prvej polovica roku 2019. Obe spoločnosti by mali prispieť najmä k prílevu nových inštitucionálnych investorov.

Viac o Bakkt a Fidelity a ich možnom vplyve na hodnotu kryptomien sa dočítate v tomto článku >>>

Ak americký dolár oslabí, Bitcoin pôjde hore

Ďalším faktorom, ktorý by podľa neho mohol ovplyvniť rast hodnoty BTC je americký dolár, nakoľko hodnota Bitcoinu je porovnávaná najmä s ním. ,,Stabilita dolára bola pre Bitcoin niečo ako vietor fúkajúci smerom do tváre. Ak sa však začne dolár oslabovať, bude to vietor fúkajúci do jeho chrbta. ”

Leeho spoločnosť Fundstrat vypracovala minulý mesiac prieskum, ktorého sa zúčastnilo 25 veľkých inštitúcii a 9500 respondentov na Twitteri. Jeho výsledkom bolo, že väčšina sa domnieva, že Bitcoin už našiel svoje dno. 57% respondentov uviedlo, že do konca roka dosiahne hodnotu nad 15 tisíc dolárov.

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.