Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin ETF, Fidelity či Bakkt. Čo nám prinesie želaný bullrun?

Článok

Bakkt, Fidelity, Bitcoin ETF
Bakkt, Fidelity, Bitcoin ETF

Prípadné Schválenie Bitcoin ETF, vstup investičného giganta Fidelity do kryptomien a vznik burzy Bakkt. To sú 3 veci, ktorým sú najčastejšie označované za možné spúšťače nového bullrunu na trhu s kryptomenami.

Bitcoin ETF

Pokiaľ ide o Bitcoin ETF, všetko má v rukách Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC). Tá všetky doterajšie žiadosti o schválenie Bitcoin ETF (a že ich bolo) zamietla. Trh na to reagoval vždy pádom hodnoty BTC, čo sa odzrkadlilo aj na altcoinoch. Prípadné schválenie by určite pomohlo zvýšiť hodnotu BTC, no je otázke do akej miery a na ako dlho.

Fidelity

Vstup investičného giganta Fidelity do sveta kryptomien je čerstvejšou témou a písali sme o nej aj v tomto článku. V skratke ide o fond spravujúci aktíva klientov v hodnote približne 7 biliónov dolárov. Tento fond zakladá dcérsku spoločnosť, ktorej úlohou bude motivovať už existujúcich klientov investovať do digitálnych aktív. Mike Novogratz si myslí, že príchod tohto hráča spustí bullrun v prvej polovici budúceho roka. Changpeng Zhao z burzy Binance naopak položil rečnícku otázku čo sa stane, ak Fidelity alokuje 5% svojho portfólia do kryptomien.

Platforma Bakkt 

Nuž a napokon tu máme príchod novej platformy Bakkt –nástroja na obchodovanie, držanie a použitie kryptomien (ako platidla), ktorej spustenie bolo oznámene začiatkom tohto roka.

Táto nová obchodná platforma pre kryptomeny vzbudzuje veľkú pozornosť hlavne kvôli menu jej zakladateľa, spoločnosti Intercontinental exchange (ICE), ktorá je gigantom pokiaľ ide o prevádzkovanie finančných inštitúcii. Po svete ich má už 23, okrem iných prevádzkuje aj New Yorsku burzu cenných papierov – NYSE (New York Stock Exchange). Bakkt bude plne regulovaná platforma na základe súčasných predpisov a tiež treba poznamenať, že na jej vývoji spolupracuje ICE aj so spoločnosťami ako sú Microsoft, BCG či Starbucks. Napríklad v Starbucks budete môcť prostredníctvom Bakkt zaplatiť za kávu kryptomenami.

Cointelegraph dnes informoval, že Bakkt prinesie prvé denné Bitcoin Futures kontrakty už 12. decembra tohto roku. ,,Každý jeden futures kontrakt bude predstavovať jeden Bitcoin držaný (fyzicky) v Bakkt Bakkt Digital Asset Warehouse a bude obchodovaný v amerických dolároch. Jednodňový kontrakt bude uvedený na obchodovanie každý obchodný burzový deň,” oznámila spoločnosť čerstvú novinu.

Bakkt už dávnejšie oznámil, že nebude podporovať marging trading pre BTC kontrakty. Týmto rozhodnutím chce podporiť lepšiu integritu trhu a umožniť dôveryhodnú tvorbu cien, čo označuje za kľúčové pre ďalší pokrok digitálnych mien.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne