Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Tether: Kríza Celsius nemá žiadny dopad na stablecoin USDT

Článok

tether usdt
Zdroj: Unsplash.com

Spoločnosť Tether sa v oficiálnom vyhlásení vyjadrila k problémom lending platformy Celsisus, pričom kryptomenovú komunitu dôrazne ubezpečila, že táto kríza nijakým spôsobom neohrozuje bezpečnosť a stabilitu stablecoinu USDT.

Tether v oficiálnom vyhlásení uviedol, že ich úverová aktivita spojená s firmou Celsisus bola vždy „nadmerne zabezpečená“ rovnako ako u každého iného dlžníka a že „súčasné okolnosti nemajú žiadny vplyv na rezervy firmy Tether“. V oznámení bolo taktiež uvedené, že problémy Celsius sú dôsledkom „nešťastnej volatility trhu a extrémnych trhových podmienok.“

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

V roku 2021 si mal Celsius požičať od Tether 1 miliardu dolárov, pričom pri tejto pôžičke použil ako kolaterál bitcoin (BTC). Zakladateľ a CEO Celsius Alex Maschinsky vtedy uviedol, že úroková sadzba bola stanovená medzi 5 až 6%.

Tether do Celsius investoval 10 miliónov dolárov

Firma Tether zároveň patrí medzi prvých investorov do Celcisus, keď doňho svojho času „naliala“ 10 miliónov dolárov. Firma však dnes zdôraznila, že táto investícia nemá nič spoločné s funkčnosťou a stabilitou firmy Tether: ,,Aj keď investičné portfólio Tether zahŕňa investíciu do tejto spoločnosti (Celsius), predstavuje minimálnu časť vlastného kapitálu našich akcionárov a neexistuje žiadna korelácia medzi touto investíciou a našimi vlastnými rezervami alebo stabilitou.“

Celsius sa dostal do problémov v pondelok, keď oznámil, že pozastavuje všetky výbery zo svojej platformy. Zatiaľ nie je známe kedy ich opäť obnoví a či sú aktíva investorov naozaj v bezpečí. Kryptomenová komunita sa bojí, aby príbeh neskončil rovnako nešťastne ako kolaps krypotmien LUNA a UST, či dokonca ponzi schéma Bitconnect.

Celsius je v problémoch – platforma zamedzila výbery, CEL klesol za hodinu o 70%!

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.